Home WiadomościZe Świata Korea Południowa – Bp Hon Tai-fai spotyka się z Rodziną Salezjańską

Korea Południowa – Bp Hon Tai-fai spotyka się z Rodziną Salezjańską

Redakcja

Biskup Savio Hon Tai-fai, salezjanin, Sekretarz Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów, przebywający w tych dniach z wizytą w Korei Południowej, spotkał się z Rodziną Salezjańską w domu inspektorialnym w Seulu, co miało miejsce w 12 lipca.

Towarzyszył mu także Nuncjusz Apostolski w Korei i Mongoli, arcybiskup Osvaldo Padilla, który również wyraził się z unaniem o salezjańskim apostolacie.

Bp Hon Tai-fai przybył do Korei Południowej z Mongolii, gdzie uczestniczył w obchodach 20-lecia obecności wspólnoty katolickiej w tym kraju. Po przybyciu do Korei Południowej – kraju, który odwiedził już czterokrotnie w czasie, kiedy był Przełożonym Inspektorii Chińskiej – biskup Hon Tai-fai musiał dostosować się do napiętego programu wizyt i spotkań z przedstawicielami lokalnych władz Kościoła i cywilnych. Ale pomimo tego arcybiskup salezjanin nie mógł nie skorzystać z okazji, by pozdrowić lokalną Rodzinę Salezjańską. Na to spotkanie przybyło przeszło 150 osób, należących do różnych grup: Salezjanie, Córki Maryi Wspomożycielki, Siostry Miłosierdzia Jezusa, Salezjanie Współpracownicy, Ochotniczki Księdza Bosko.

“Swego czasu byłeś naszym sąsiadem z Inspektorii Chińskiej, dzisiaj, Ekscelencjo, ponosisz odpowiedzialność za sektor misyjny Kościoła Powszechnego. Bardzo jesteśmy wdzięczni za tę wizytę i proszę z nami podzielić się tą radością, jaką Jego Ekscelencja odnajduje w pracy na rzecz budowania Królestwa Bożego w całym Kościele” – powiedział ks. Stefan Nam, Inspektor Korei Południowej, prezentując wszystkim arcybiskupa Hon Tai-fai.

Biskup salezjański, mówiąc z prostotą, przystępnością i humorem, przybliżył historię swojego powołania, swoją obecną misję niesienia przesłania miłości Pana wszystkim ludom i opowiedział o łaskach, jakie otrzymał będąc w Rodzinie Salezjańskiej: “Otrzymałem trzy łaski od Zgromadzenia. Pierwszą jest Wiara: nie byłem katolikiem wtedy, gdy po raz pierwszy udałem się jako dziecko do szkoły salezjańskiej. Moje wychowanie doprowadziło mnie do Wiary i Chrztu. Druga to Wykształcenie: edukacja salezjańska nie tylko pozwoliła mi z sukcesem kontynuować studia, uwieńczone doktoratem z domagatyki, ale nauczyła mnie, co jest prawdziwym szczęściem w życiu, ukazując mi drogę świętości. I jako ostatnia – Gorliwość, która nauczyła mnie pasji apostolskiej: według Konstytucji Salezjańskich, jesteśmy znakami i nosicielami miłości Boga dla młodzieży. Teraz ja to czynię względem świata, względem wszystkich narodów, w taki sposób, w jaki nauczyło mnie tego wychowanie salezjańskie”.

Mówiąc także o Kościele w Chinach, arcybiskup Hon Tai-fai poprosił o modlitwę o to, aby przywrócone zostały właściwe relacje pomiędzy Stolicą Apostolską a Chinami, jak również w intencji bpa Taddeo Ma Daqin, ostatnio wyświęconego pomocniczego biskupa Szanghaju, i wszystkich tych, którzy cierpią za Kościół.

Także arcybiskup Padilla dał wyraz swojej miłości do Rodziny Salezjańskiej: opowiedział o tym, jak jeszcze jako młody chłopiec myślał o wstąpieniu do Zgromadzenia Salezjańskiego, i chociaż później dokonał innego wyboru, jako Nuncjusz Apostolski zawsze odwiedza domy salezjańskie krajów, w których przebywa.

Za: www.infoans.org.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda