Home WiadomościZe Świata Zambia: IV kapituła zwyczajna Braci Mniejszych Konwentualnych

Zambia: IV kapituła zwyczajna Braci Mniejszych Konwentualnych

Redakcja

W dniach od 9 do 13 lipca 2012 r. we „Franciscan Center” w Ndola odbyła się IV Kapituła prowincjalna zwyczajna Prowincji Świętych Pierwszych Męczenników Franciszkańskich w Zambii.

W tym braterskim wydarzeniu uczestniczyło 51 zakonników, profesów wieczystych należących do prowincji (wśród nich 44 braci Zambijczyków). Delegaci na kapitułę zostali wybrani w głosowaniu powszechnym z listy trójdzielnej.

Kapitule przewodniczył Minister generalny fra Marco Tasca; obecny był również asystent generalny AFCOF fra Tadeusz Świątkowski.

Obrady przebiegły w bardzo braterskiej atmosferze.

W dniach 12-13 lipca bracia kapitulni wybrali nowy zarząd prowincji. W jego skład weszli:
1. Prowincjał – fra LAMBE Ferena (1. kadencja)
2. Wikariusz – fra LESA John
3. Sekretarz – fra MALAMA Angel
4. Asystent – fra MAROZZI Massimiliano
5. Asystent – fra BONFIGLI Anselmo
6. Asystent – fra NTUMBILA Joseph
7. Asystent – fra KACHELEWA Joseph
8. Asystent – fra MUKOSAYI K. Matthew

Druga część kapituły, podczas której zakonnicy przedyskutują i podejmą decyzje dotyczące najbliższego czterolecia, jak również wybiorą gwardianów i urzędników prowincjalnych, rozpocznie się 20 sierpnia br.

Aktualnie prowincja liczy 114 braci (88 profesów wieczystych i 26 po ślubach czasowych); 11 nowicjuszy i 20 postulantów.
Wśród różnych apostolatów prowincji na uwagę zasługuje „missione ad extra” w Malawii, zapoczątkowana i zarządzana całkowicie przez prowincję.

Fra Tadeusz Świątkowski
asystent generalny AFCOF

Za: www.francescani.net.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda