Home WiadomościZe Świata Ks. Cervellera: grozi nam misja „bez Chrystusa”

Ks. Cervellera: grozi nam misja „bez Chrystusa”

Redakcja

Nadzwyczajny miesiąc misyjny pokazuje nam, że wyjście z Ewangelią na zewnątrz nie jest niczym nowym, lecz trwa w Kościele od wieków i należy do jego najgłębszej tożsamości. Świadczy o tym ogłoszony 100 lat temu list apostolski Benedykta XV „Maximum Illud”. Wskazuje na to ks. Bernardo Cervellera, dyrektor misyjnej agencji informacyjnej AsiaNews.

Podkreślając znaczenie papieskiej inicjatywy, wyraża on zarazem obawy, że miesiąc misyjny zostanie przyćmiony przez Synod o Amazonii i towarzyszącą mu polemikę wokół idolatrii ekologii i zniesienia celibatu. Kościół tymczasem potrzebuję głębokiej przemiany działalności misyjnej. Jak twierdzi bowiem o. Cervellera grozi nam dzisiaj misja bez Chrystusa. Zagrożenie to występuje u dwóch skrajnych nurtów chrześcijaństwa. Zarówno u tych, którzy ograniczają misję do obrzędów i czynności sakralnych, jak i u progresistów, którzy skupiają się na działalności humanitarnej.

Krzysztof Bronk – Watykan

Za: Vatican News

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda