Home WiadomościZe Świata Ksiądz Bosko pielgrzymuje do Santiago de Compostela

Ksiądz Bosko pielgrzymuje do Santiago de Compostela

Redakcja

Cenna relikwia Ks. Bosko, obecnie peregrynująca po placówkach salezjańskich Hiszpanii, wkroczyła, w dniu 19 maja, na teren salezjańskiej Inspektorii “Św. Jakuba Starszego” z siedzibą w León. Po celebracjach, jakie odbyły się w Burgos, kończących wizytę w Inspektorii Bilbao, urna została przyjęta w salezjańskim Domu w Allariz. Dzisiaj, 22 maja, przybywa do Santiago de Compostela.

Na teren diecezji Santiago de Compostela relikwia przybyła wczoraj, w poniedziałek 21 maja, zatrzymując się w Cambados, gdzie została przyjęta przez arcybiskupa Santiago de Compostela, bpa Juliána Barrio, burmistrza, dra Luisa Aragunde, i ks. José Rodriguez Pacheco, Inspektora SLE.

W liście duszpasterskim, opublikowanym z okazji przybycia relikwii, arcybiskup wyjaśnił, że “przybycie relikwii Ks. Bosko doda nam odwagi do przyjęcia wezwania do świętości według jego stylu: radosnego, prostego i zaangażowanego, w wierności Panu, w miłości do Kościoła i w darze służby na rzecz innych, aby uczynić kreatywną i odważną naszą pracę na rzecz młodzieży”.

Arcybiskup, kontynuując list, przedstawia sylwetkę Księdza Bosko, jego dzieło i znaczenie świętości, i wskazuje go jako przykład wychowania i ewangelizacji młodzieży. „Wyzwaniem – pisze biskup Barrio – jest, aby duch Księdza Bosko pozostał wśród nas, będąc świetlistym przewodnikiem w naszej pracy wśród młodzieży i nauczycielem, który nas nauczy, jak okazywać wystarczającą cierpliwość, aby ją zawsze kochać i rozumieć”.

Urna, miesząca cenną relikwię świętego, rozpoczęła peregrynację w Hiszpanii w dniu 1 maja. Obecnie znajduje się w regionie Galicja, gdzie pozostanie jeszcze kilka dni; w czwartek, 24 maja, w uroczystość Maryi Wspomożycielki, urna będzie przebywać w Vigo.

Po wizycie we Wspólnocie Autonomicznej Galicji relikwia odwiedzi placówki salezjańskie na obszarze Asturii i niektóre prowincje na terenie Kastylii i León (Zamora, Palencia, León i Valladolid).

Można śledzić przebieg peregrynacji urny Ks. Bosko w Hiszpanii na stronie www.conoceadonbosco.com

ANS – Santiago de Compostela

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda