Home WiadomościZe Świata Kuba: CONCUR prosi o pomoc Przełożonych Wyższych

Kuba: CONCUR prosi o pomoc Przełożonych Wyższych

Redakcja

Krajowa Konferencja Zakonników Kuby (CONCUR) skierowała list do Przełożonych Wyższych zgromadzeń zakonnych znajdujących się na Kubańskiej Wyspie, informując ich o bardzo trudnej sytuacji, w jakiej znalazły się wschodnie prowincje po przejściu huraganu “Sandy”.

Głównym celem tego listu jest prośba o wsparcie duchowe i materialne na rzecz wspólnot, które ucierpiały, a także licznych rodzin, które zostały pozbawione domów, oraz apel o podjęcie akcji, która zapobiegłaby niebezpieczeństwu epidemii. „Najtrudniejsza sytuacja panuje w Santiago de Cuba, gdzie jest problem z wodą, a sieć elektryczna i telefoniczna została prawie że kompletnie zniszczona” – czytamy w liście.

Salezjanie z Hawany pospieszyli z pierwszą pomocą, dostarczając żywność, wodę, świece, baterie i mały agregat, zaspakając w ten sposób najbardziej konieczne potrzeby. W poniedziałek jest przewidziana druga tura pomocy.

W tym liscie CONCUR apeluje do “wszystkich przełożonych wyższych i liderów wspólnot religijnych dotkniętych diecezji, aby starali się pozostawać w kontakcie ze swoimi współbraćmi i współsiostrami, podtrzymując ich w wierze i nadziei w tej trudnej sytuacji.

ANS – Hawana

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda