Home WiadomościZe Świata La Civiltà Cattolica – jezuickie pismo obchodzi 170 lat istnienia

La Civiltà Cattolica – jezuickie pismo obchodzi 170 lat istnienia

Redakcja

Najstarsze pismo katolickie wydawane we Włoszech, „La Civiltà Cattolica” obchodzi Jubileusz 170 lat istnienia. Powstało ono na prośbę Piusa IX i niestrudzenie służy kolejnym papieżom. Uważane jest na całym świecie za najbardziej opiniotwórczy magazyn katolicki i wydawane jest w języku włoskim, hiszpańskim, francuskim, angielskim i koreańskim. Jego redaktorem naczelnym jest o. Antonio Spadaro SJ, autor wielu wywiadów z papieżem Franciszkiem, który zawsze towarzyszy Papieżowi w jego pielgrzymkach.

Z okazji Jubileuszu pisma Franciszek podkreślił, że autorzy piszący na jego łamach powinni angażować się w zwalczanie nienawiści, małostkowości i uprzedzeń. „Przede wszystkim nigdy nie możecie zadowalać się cerowaniem świata czy dawaniem abstrakcyjnych rozwiązań. Podejmijcie wyzwanie stawiania czoła wielu niepokojom współczesnego świata, w którym Bóg nieustannie działa” – pisze Franciszek.

„La Civiltà Cattolica” jest nie tylko najstarszym pismem katolickim na Półwyspie Apenińskim, ale najstarszym włoskim czasopismem w ogóle, które do tej pory wychodzi. Zostało założone w Neapolu i jego pierwszy numer został wydrukowany 6 kwietnia 1850 roku.

Strona internetowa La Civiltà Cattolica

Za: www.jezuici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda