Home WiadomościZe Świata La Salette: REJS w sanktuarium

La Salette: REJS w sanktuarium

Redakcja

W niedzielę 28 lipca w sanktuarium Matki Bożej w La Salette zakończyło się II Europejskie Spotkanie Młodzieży Saletyńskiej (Rencontre Européenne de Jeunes Salettines). Przebiegało ono w łączności ze Światowym Spotkaniem Młodzieży w Rio de Janeiro.

Spotkanie miało rozbudowany, trzyczęściowy program. Od 20 do 22 lipca młodzi przebywali w Grenoble. Zwiedzili m.in. katedrę i muzeum diecezjalne oraz niedaleki klasztor kartuzów w Grand Chartreuse.

Podczas drugiego etapu 23 lipca saletyńska młodzież odwiedziła La Mure – miejscowość związaną ze św. ks. Piotrem Julianem Eymardem. Spotkała się także z członkami Zgromadzenia Księży Najświętszego Sakramentu, założonego właśnie przez św. ks. Eymarda. 24 lipca uczestnicy REJS wyruszyli pieszo do La Salette.

Trzeci etap to Światowe Dni Młodzieży przeżywane w scenerii sanktuarium w La Salette. Od 25 lipca (czwartek) do 28 lipca (niedziela) młodzi wspólnie się modlili i uczestniczyli w Eucharystii. Słuchali też konferencji związanych tematycznie z ŚDM w Rio de Janeiro i pracowali w grupach. Mieli także okazję bliżej poznać orędzie Maryi zjawionej 19 września 1846 r. W piątek modlili się podczas drogi krzyżowej i adoracji Najśw. Sakramentu. W sobotę zaprezentowali swoje kraje podczas wieczoru międzynarodowego. Kulminacyjnym dniem spotkania była niedziela. Młodzież uczestniczyła w uroczystej Mszy św. oraz w procesji eucharystycznej razem z innymi pielgrzymami.

Drugie Europejskie Spotkanie Młodzieży Saletyńskiej zgromadziło 66 uczestników wraz z opiekunami z Polski, Niemiec, Francji, Anglii, Włoch i Hiszpanii. Grupa z Polski przyjechała pod opieką ks. Wiesława Węgrzyna MS i ks. Damiana Kramarza MS.

(gz / fot. ks. Piotr Żaba MS)

Za: www.saletyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda