Home WiadomościZe Świata Łanowice (Ukraina): Saletyńskie Spotkanie Młodzieży na Ukrainie zakończone

Łanowice (Ukraina): Saletyńskie Spotkanie Młodzieży na Ukrainie zakończone

Redakcja

W niedzielę 25 sierpnia w łanowickim sanktuarium Matki Bożej z La Salette dobiegło końca trwające od czwartku IX Saletyńskie Spotkanie Młodzieży. Od ubiegłego roku, dzięki obecności młodych z Białorusi, ma ono charakter międzynarodowy.

Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią, podczas której uczestnicy wysłuchali homilii wprowadzającej w hasło IX SSM: „Życie na celowniku”.

W kolejne dni konferencje głosili ks. Mikołaj Leskiw z Czerwonogradu, s. Karolina z Kresowic i ks. Robert Głodowski MS z Buska. Podsumowaniem każdej konferencji była praca w małych grupach. W piątek młodzież uczestniczyła w drodze krzyżowej w plenerze, która zakończyła się nocną adoracją krzyża.

W sobotę zostało odprawione nabożeństwo maryjne w obrządkach rzymskim i bizantyjskim. W nocy z soboty na niedzielę trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. Centrum każdego dnia była uroczysta Eucharystia w muzycznej oprawie grup z Sambora, Krzywego Rogu, Nikopola i Białorusi. Nie zabrakło także tańców integracyjnych i koncertów – wystąpiły zespoły „Santo” oraz „Twój dom jest w niebie” ze Lwowa.

– Wyjeżdżaliśmy z Łanowic z żalem – mówi ks. Robert Głodowski MS, proboszcz saletyńskiej parafii w Busku – że te dni tak szybko minęły, ale przecież ubogaceni duchowo i świadomi zagrożeń, które niesie współczesny świat, mając nas niejako „na celowniku”. Za rok pierwszy jubileusz, bo będzie to już dziesiąte i dlatego wyjątkowe spotkanie. Z niecierpliwością będziemy na nie czekać – podkreśla ks. Głodowski.

W tegorocznym spotkaniu wzięło udział przeszło 100 młodych ludzi z Ukrainy, Białorusi, Polski i Kamerunu. Towarzyszyło im 10 kapłanów, 4 kleryków i 7 sióstr zakonnych.

(gz / ks. Robert Głodowski MS; fot. ks. Jan Stachura MS)

Za: www.saletyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda