Home WiadomościZe Świata Lato młodych w Taizé

Lato młodych w Taizé

Redakcja

Międzynarodowe spotkania młodych trwają w ekumenicznej wspólnocie w Taizé przez cały rok, ale w miesiącach letnich są one szczególnie bogate w doświadczenia i przeżycia duchowe. Kilkutysięczna rzesza młodzieży przybywającej co tydzień na to burgundzkie wzgórze, jest ogromnie różnorodna.

Reprezentowanych jest ponad 70 narodowości. Większość młodych to Europejczycy, ale już na początku lata przyjechali wolontariusze ze wszystkich kontynentów. Spędzą tu dwa lub trzy miesiące razem z wolontariuszami z Europy. W tym tygodniu gościmy 600 Niemców, 500 Włochów, ponad 300 Portugalczyków, po 200 Francuzów i Hiszpanów, 100-osobowe grupy z Holandii i Wielkiej Brytanii. Dotarły autokary z młodymi ludźmi z Europy Środkowej i Wschodniej: po trzy z Ukrainy i z Polski, dwa z Rumunii, po jednym z Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Serbii i Czech. Są prawosławni, protestanci i katolicy. Wszyscy trzy razy dziennie gromadzą się w Kościele Pojednania, wokół braci, na wspólną modlitwę. Po śniadaniu w grupach wiekowych rozpoczynają się spotkania biblijne. Bracia prowadzą w tym roku rozważania w oparciu o Ewangelię wg św. Łukasza i Dzieje Apostolskie. Razem szukamy odpowiedzi na pytanie: Co zrobić, żeby komunia między ludźmi kochającymi Chrystusa stała się bardziej dostrzegalna?

Brat Marek z Taizé

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda