Home WiadomościZe Świata List Generała Józefitów do Rodziny Józeficko Marelliańskiej

List Generała Józefitów do Rodziny Józeficko Marelliańskiej

Redakcja

Drodzy współbracia i przyjaciele,

Kapituła Generalna z 2018 w punkcie 6a Postanowień zwróciła się z synowską prośbą do papieża Franciszka, która stwierdzała:

Obecna Kapituła generalna, dostrzegając szczególne czasy w których trudno jest wierzyć, widząc nieustanne zaburzenia, które wpływają na świat i Kościół, biorąc pod uwagę kruchość na jaka narażona jest rodzina, jak również z okazji zbliżającej się 30° rocznicy adhortacji apostolskiej Redemptoris Custos Św. Jana Pawła II i 150° rocznicy dekretu Quemadmodum Deus w którym bł. Pius IX w 1870 roku ogłosił Św. Józefa Patronem Kościoła Powszechnego; w słuchując się w głos Ruchu Józefickiego, wielu Zgromadzeń i Instytutów zakonnych w których czci się Św. Józefa i wielu wiernych rozproszonych na całym świecie, którzy czczą św. Józefa,

PROSI OJCA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA DO OGŁOSZENIA DLA CAŁEGO KOŚCIOŁA POWSZECHNEGO SPECJALNEGO ROKU POŚWIECENEGO ŚWIĘTEMU JÓZEFOWI

 w celu odnowienia wiary, nadziei i miłości, które były obecne w życiu Opiekuna Zbawiciela i głowy rodziny z Nazaretu.  

Po Kapitule Generalnej, podczas audiencji 31 sierpnia, wyżej wymieniona prośba została przekazana Papieżowi, następnie zwróciliśmy się z ogromna prośbą do Zgromadzeń zakonnych, które czczą św. Józefa, aby wsparły naszą inicjatywę. Poprosiliśmy również biskupów i wiernych świeckich o poparcie naszej inicjatywy.

Po 150 latach opieki św. Józefa, w południe w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, 8 grudnia 2020, Papież Franciszek oficjalnie ogłosił otwarcie Roku Świętego Józefa, który będzie trwał do 8 grudnia 2021. Z tej okazji został opublikowany List apostolski Patris corde – ojcowskim sercem – w którym Papież podkreśla fakt, że ojcostwo Józefa wyraża się, że “swoje życie uczynił ofiarą z siebie i oddał się w miłości na służbę Mesjaszowi”.

Opiekun Zbawiciela “przypomina, że wszyscy, którzy są pozornie ukryci lub na “drugiej linii” mają czynny wyjątkowy udział w historii zbawienia”.

W tym momencie mogę wyrazić moją ogromna wdzięczność i podziękowanie Papieżowi Franciszkowi dla uczczenia Opiekuna Zbawiciela poprzez ogłoszenie tej inicjatywy. Tym bardziej się cieszę z faktu, że nasza więź ze św. Józefem staje się coraz głębsza a wierni będą mieli okazję odkrycia na nowo swojej roli w historii zbawienia i wzywając św. Józefa jako opiekuna w tych czasach wielu wyzwań dla Kościoła i świata.

Proszę całą Rodzinę Józeficko Marelliańską do przeżycia tego Roku łaski w celu wzrostu duchowego miłości do tego wielkiego Patriarchy i w rezultacie podążając za jego stylem naznaczonym pokora i pracowitością, odpowiadając na powołanie Pana z większym zaangażowaniem.

Rzym, 8 grudnia 2020

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Z braterskim pozdrowieniem, Jan Pelczarski OSJ

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda