Home WiadomościZe Świata Oblaci MN- Madagaskar: Polska szkoła wybudowała szkołę na misjach

Oblaci MN- Madagaskar: Polska szkoła wybudowała szkołę na misjach

Redakcja

W miejscowości Ankabatomena powstała nowa szkoła katolicka, dom nauczyciela i studnia. Budynek będzie również pełnił funkcję kościoła dla lokalnej wspólnoty wierzących. Inwestycja była możliwa do zrealizowania dzięki zaangażowaniu społeczności Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Ojca Pio w Zamościu. Przeprowadzona zbiórka przerosła oczekiwania organizatorów – w budowę szkoły zaangażowały się firmy oraz darczyńcy indywidualni.

Kochani! Pozdrawiam z Ambato, gdzie dziś wielki dzień! Ks. Mariusz z Zamościa ze swoim proboszczem, ks. Markiem, swoimi uczniami ze szkoły katolickiej ojca Pio i całą rzeszą przyjaciół, pomógł nam wybudować szkołę-kościół, dom nauczyciela i studnię! Dziś była inauguracja szkoły, pierwsza Msza św. w tej pogańskiej szkole i wspólne jedzenie! Było prawie 400 osób! Oczywiście komplet przyszedł na obiad, bo misja go fundowała! Piękne dzięki Panu Bogu i ludziom dobrej woli! – napisał o. Marek Ochlak OMI, misjonarz na Madagaskarze.

„Misja – Afryka”, koordynowana przez ks. Mariusza Skakuja – dyrektora szkoły – to seria akcji dobroczynnych, wspierających ludność Afryki. Pomocą wspiera wiele miejsc, które wymagają wsparcia edukacyjnego.

Zróbmy wszystko, aby na świecie nie było miejsc, gdzie dzieci mają utrudniony dostęp do nauki. Wszystko w naszych rękach! – piszą organizatorzy zbiórki.

Analfabetyzm na Madagaskarze sięga 31%. Ojciec Marek Ochlak OMI wraz ze wspólnotą misjonarzy oblatów na wyspie, od lat wspierają powstawanie nowych miejsc, w których dostęp do edukacji jest powszechny.

(pg/zdj. M. Ochlak OMI)

Za: www.oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda