Home WiadomościZe Świata List Generała Michalitów: Z Groty Objawień na Górze Gargano

List Generała Michalitów: Z Groty Objawień na Górze Gargano

Redakcja

Drodzy Współbracia Michalici! Umiłowani Czciciele Świętego Michała Archanioła!

Obraz Stwórcy zapatrzonego zawsze z miłością w człowieka budzi w nas zachwyt i wdzięczność. Postawa Boga rodzi w nas przekonanie, że On nigdy nie pozostawia stworzenia samemu sobie na drogach jego życia, nie pozbawia człowieka nadziei, ani też nie zniechęca się ludzką obojętnością. W swojej wspaniałomyślności, Bóg na wiele sposobów mówi, przypomina i zapewnia o tym, że fakt stworzenia – powołania przez Niego do istnienia – jest gestem Jego odwiecznej, bezgranicznej i bezwarunkowej miłości. On zawsze, z rodzicielską czułością, pochyla się zarówno nad samym człowiekiem, jak i nad historią ludzkich zmagań o zbawienie.

Dar Osoby Świętego Michała Archanioła wpisuje się w tę wszechogarniającą troskę Opatrzności o stworzony świat. Święty Michał zostaje nam podarowany jako wzór i orędownik, jako ideał i obrońca.

W dniu dzisiejszym pytamy naszego Patrona – czego Dobry Bóg oczekuje od nas w naszej konkretnej rzeczywistości? Odpowiedź odkrywamy w postawie Archanioła Michała, którą cechuje: bezwarunkowe zawierzenie Bogu, posłuszeństwo i pokora.

W świecie, który przepełniony jest egoizmem, marginalizuje rzeczywistość Bożego prawa, kwestionuje, a nawet definitywnie odrzuca odwieczne wartości stworzenia, potrzeba mocy osobistego świadectwa. Naszym zawierzeniem Opatrzności, entuzjazmem życia w posłuszeństwie i radością pokornego zasłuchania, włączamy się w archanielską misję przywracania Bogu właściwego miejsca w naszej rzeczywistości.

Naszą wolę życia tylko dla Stwórcy zawierzamy Świętemu Michałowi Archaniołowi: Ochraniaj, ochraniaj i wspomagaj, a gdy trzeba, także broń niebiańską mocą, byśmy zawsze byli wierni Bogu.

Błogosławionego czasu świętowania.

Ks. Dariusz Wilk CSMA – Przełożony Generalny

Monte Sant’Angelo, 29 września 2017 r.

Za: www.michalici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda