Home WiadomościZe Świata List Ojca Generała do wszystkich jezuitów w związku z ogłoszeniem abdykacji Benedykta XVI

List Ojca Generała do wszystkich jezuitów w związku z ogłoszeniem abdykacji Benedykta XVI

Redakcja

W związku z ogłoszeniem rezygnacji z urzędu Papieża Benedykta XVI, Ojciec Generał Adolfo Nicolás SJ wystosował do wszystkich jezuitów na całym świecie krótki list, w którym wyraża wdzięczność dla Papieża za lata Jego pontyfikatu i prosi o modlitwę w Jego intencji oraz w intencji Kościoła. Oto pełny tekst listu:  

Drodzy bracia w Chrystusie,

Wczoraj Ojciec Święty, Papież Benedykt XVI ogłosił swoją decyzję o rezygnacji z „posługi Biskupa Rzymu, Następcy Świętego Piotra”. Przyjmujemy tę wiadomość z szacunkiem i podziwem dla duchowej wolności Ojca Świętego, jego pokory i głębokiej miłości do Kościoła.

Pamiętamy pełne pocieszenia doświadczenie spotkania z nim przed pięcioma laty, podczas 35. Kongregacji Generalnej, kiedy Ojciec Święty wyraził swoje zaufanie i bliskość wobec Towarzystwa Jezusowego i zaprosił nas, abyśmy „dotarli do tych miejsc, w sensie fizycznym i duchowym, do których inni nie docierają albo mają trudność z dotarciem” (Przemówienie Benedykta XVI do 35. Kongregacji Generalnej). Jesteśmy głęboko wdzięczni za zaufanie i inspirację, jaką Papież Benedykt XVI okazał nam przez lata swego pontyfikatu. W duchu czwartego ślubu, który jednoczy w szczególny sposób Towarzystwo Jezusowe z Namiestnikiem Rzymskim, módlmy się za Papieża Benedykta XVI i odnówmy nasze zaangażowanie w misję, jaką powierzył Towarzystwu.

Wreszcie, razem z całym Kościołem, módlmy się w szczególny sposób, aby Duch Święty był światłem i przewodnikiem w poszukiwaniu i wyborze nowego Następcy Piotra. Wierzymy dalej, że Zmartwychwstały Pan jest wierny swej obietnicy pozostania zawsze ze swoim Kościołem.

Oddany w Panu

Adolfo Nicolás SJ

Przełożony Generalny

Rzym, 12 lutego 2013 r.

Za: www.jezuici-krakow.info

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda