Home WiadomościZe Świata Łotwa: osoby konsekrowane z pielgrzymką do katedry w Rydze

Łotwa: osoby konsekrowane z pielgrzymką do katedry w Rydze

Redakcja

RVNiedzielę Dobrego Pasterza Łotysze i Łotyszki prowadzący życie konsekrowane uczcili pielgrzymką. Jej celem była ryska katedra św. Jakuba, gdzie pątnicy przeszli przez jubileuszowe Drzwi Miłosierdzia.

Inicjatywa miała charakter ewangelizacyjny. Osobom konsekrowanym, zwłaszcza licznym siostrom zakonnym, towarzyszyli przedstawiciele stołecznych parafii i grup duszpasterskich. Pielgrzymka przyjęła formę koncentrycznego marszu 20-30-osobowych grup z różnych stron ulicami Rygi ku położonej na starówce katedrze. Śpiew i modlitwa pątników, wśród których nie brakowało młodzieży, budziły żywe zainteresowanie przechodniów.

W samej katedrze odprawiona została uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem abp. Zbigniewa Stankiewicza. Metropolita Rygi przypomniał, że rozwój życia konsekrowanego w Kościele lokalnym jest znakiem żywotności wiary danej społeczności chrześcijańskiej. Zachęcił też do modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, których tak bardzo potrzebuje Łotwa. Pielgrzymkę zakończył wieczór modlitwy i świadectw przygotowany przez duszpasterstwa związane z duchowością zakonną.

T. Cieślak SJ, Ryga/ rv

Więcej na: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda