Home Rok Życia KonsekrowanegoRok Życia Konsekrowanego na świecie Lwów: inauguracja Roku Życia Konsekrowanego

Lwów: inauguracja Roku Życia Konsekrowanego

Redakcja

W rzymskokatolickiej archidiecezji lwowskiej zainaugurowano dziś Rok Życia Konsekrowanego. Jego obchodom na Ukrainie będzie patronował sługa Boży bp Rafał Kiernicki.

Archidiecezja lwowska cieszy się obecnością wielu zakonów i zgromadzeń zakonnych. Dlatego miejscowy Kościół z wielką radością rozpoczyna Rok Życia Konsekrowanego. Jest on okazją do dziękczynienia Bogu za każde powołanie i każde dzieło apostolskie prowadzone przez osoby konsekrowane. Patronem Roku Życia Konsekrowanego jest tu sługa Boży Rafał Kiernicki, franciszkanin konwentualny, biskup pomocniczy archidiecezji lwowskiej w latach 1991-1995.

Jak powiedział abp Mieczysław Mokrzycki, postać bpa Kiernickiego jest dla wszystkich powołanych wzorem poświęcenia życia Bogu i ludziom: „Jest to osoba, która wywarła wielki wpływ na życie Kościoła, zwłaszcza w czasach komunizmu. Jest on tutaj symbolem zwycięstwa Kościoła. Przygarniał wszystkich, opiekował się, troszczył o ten Kościół, który w tych latach komunizmu był się w bardzo trudnej sytuacji” – stwierdził metropolita lwowski.

W obchody Roku Życia Konsekrowanego w tej archidiecezji wpisane są liczne spotkania modlitewne i formacyjne dla zakonników i zakonnic, wspólna pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej w Berdyczowie oraz zjazd osób konsekrowanych we Lwowie.

W. Kuzioła SSP, Lwów

Za: Radio Watykańskie.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda