Home WiadomościZe Świata Malta: Nagroda Praw Człowieka dla jezuitów

Malta: Nagroda Praw Człowieka dla jezuitów

Redakcja

Jezuici z Malty, którzy udzielają pomocy uchodźcom, zostali nominowani do tegorocznej Nagrody Praw Człowieka im. Václava Havla przyznawanej przez Radę Europy.

W ogłoszonym w tych dniach w Pradze uzasadnieniu podkreślono, że maltańscy jezuici przyczyniają się do ochrony praw człowieka uchodźców, azylantów i migrantów. Ludziom w obozach dla uchodźców udzielają też pomocy prawnej oraz psychologicznej.

Do Nagrody Praw Człowieka nominację otrzymał także Anar Mammadli z Azerbejdżanu, który „niezwykle intensywnie angażował się w wolne wybory w swej ojczyźnie. Innym nominowanym jest organizacja praw człowieka B’Tselem. To centrum informacyjne zwraca nieustannie uwagę na łamanie praw człowieka zarówno po stronie izraelskiej jak i palestyńskiej, stwierdza komunikat Rady Europy.

Nagroda jest dotowana i wynosi 60 tys. euro. Jej laureatów poznamy 29 września. Nagroda Praw Człowieka nosi imię Václava Havla, zmarłego w 2011 roku czeskiego obrońcy praw człowieka i późniejszego prezydenta Czech. Przyznaje ją rokrocznie Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy, Księgarnia im. Havla oraz czeska fundacja Karta 77.

Za: www.jezuici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda