Home WiadomościZe Świata Marianie – Białoruś: ekumeniczne nabożeństwo w Borysowie

Marianie – Białoruś: ekumeniczne nabożeństwo w Borysowie

Redakcja

Na zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w mariańskim kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Borysowie (Białoruś) odbyło się spotkanie ekumeniczne.

W przeciągu Tygodnia spotkania odbywały się w różnych chrześcijańskich wspólnotach. Tradycyjnie ostatnie nabożeństwo odbyło się w Kościele rzymskokatolickim.

We wspólnej modlitwie uczestniczyli pastorzy różnych wspólnot protestanckich oraz duchowni katoliccy. Każdy pastor i kapłan na początek spotkania wypowiedział słowa pozdrowienia, a na zakończenie – poprowadził modlitwę.

Mariańskie Konstytucje zachęcają wszystkich zakonników, by “usuwali ze swojego myślenia i postępowania to, co utrudniałoby wzajemne stosunki z innymi chrześcijanami”. Zaś Dyrektorium Zgromadzenia precyzuje, iż duszą całego ruchu ekumenicznego jest nawrócenie serca i świętość życia połączone z publicznymi modlitwami o jedność chrześcijan.

Michał Ćwiaczkouski MIC/xkt
fot. Aleksandra Szczyglinskaja

Za: www.marianie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda