Home WiadomościZe Świata Salezjanie: Wychowanie do komunikacji społecznej młodych zakonników

Salezjanie: Wychowanie do komunikacji społecznej młodych zakonników

Redakcja

“Milczenie i Słowo: droga ewangelizacji” będzie tematem dnia studium i szkolenia zorganizowanego przez Dykasterium i Sektor Komunikacji Społecznej Salezjanów i Córek Maryi Wspomożycielki. Orędzie Papieża na 46. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu będzie przedmiotem refleksji i wymiany opinii dla młodych salezjanów i sióstr w formacji początkowej.

W ostatnich latach orędzia Papieża na Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu – który w tym roku będzie obchodzony 20 maja – doprowadziło Kościół do autorytatywnego wejścia w świat cyfrowy z propozycjami określonych wartości, formacji i autentyczności antropologicznej.

Już w ubiegłym roku Dykasterium i Sektor ds. Komunikacji Społecznej udostępniły, na odpowiednich stronach internetowych, przestrzeń dzielenia się materiałami i pomocami, służącymi do indywidualnej formacji i animacji lokalnej w kontekście Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu 2011.

W tym roku zarówno Radca ds. Komunikacji Społecznej, jak i Radczyni – ks. Filiberto Gonzalez i s. Giuseppina Teruggi – kontynuując współpracę, zaplanowali na 12 maja seminarium szkoleniowe dla młodych salezjanów i sióstr w formacji początkowej. Będą w nim uczestniczyć, wraz z ekipami formacyjnymi, nowicjusze i nowicjuszki, postnowicjusze z „San Tarcisio”, juniorki i studenci teologii ze wspólnoty Błogosławionego Zefiryna Namuncura z „Gerini”.

Inicjatywa ta przewiduje także współpracę niektórych wykładowców z zakresu komunikacji społecznej z ośrodków naukowych SDB i CMW. W najbliższych dniach grupa koordynująca to przedsięwzięcie opracuje, w świetle orędzia Benedykta XVI, program i treści tego dnia.

Oboje Radców ds. Komunikacji, ks. Gonzalez i s. Teruggi, mają nadzieję, że ta inicjatywa będzie mogła stać się wzorcowa dla innych podobnych przedsięwzięć zarówno na poziomie inspektorialnym, jak i lokalnym, ukazujących Salezjanów i Córki Maryi Wspomożycielki zaangażowanych w wychowanie do komunikacji społecznej młodych zakonników.

ANS – Rzym

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda