Home WiadomościZe Świata Marianie – Filipiny: poświęcenie domu formacyjnego w Quezon City

Marianie – Filipiny: poświęcenie domu formacyjnego w Quezon City

Redakcja

25 sierpnia został uroczyście poświęcony Mariański Dom Formacyjny w Quezon City (Metro Manila) na Filipinach. Celebracji przewodniczył i poświęcenia dokonał ordynariusz diecezji Cubao ks. bp Honesto F. Ongtioco.

W uroczystości wzięli udział m.in. ks. Jan Migacz MIC, przełożony Wikariatu Azjatyckiego, ks. Walerian Poźniak MIC, rektor Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w El Salvador City (Mindanao), ks. Mariusz M. Janiszewski MIC, mistrz nowicjatu i ks. Mariusz Jarząbek MIC, prefekt studentów i przełożony rezydencji w Quezon City.

Radość z oficjalnego otwarcia nowej mariańskiej placówki w stolicy Filipin dzielili z nami także przyjaciele, sąsiedzi oraz polscy misjonarze i misjonarki mieszkający w pobliżu Manili, zwłaszcza Siostry Służebniczki Maryi Niepokalanie Poczętej i Siostry Marianki, których delegacje uczestniczyły w uroczystości.

Mariański Dom Formacyjny służy jako baza dla mariańskich studentów, którzy po wstępnym okresie formacji podejmują studia filozoficzno-teologiczne na wydziałach kościelnych w Manili. Obecnie w domu formacyjnym zamieszkuje 2 seminarzystów. Obaj są Filipińczykami. Podjęli oni studia na dominikańskim Uniwersytecie św. Tomasza w Manili (1- filozofia, 1- teologia). W przyszłości, jeśli Bóg pozwoli, dom formacyjny będzie służył także mariańskim seminarzystom z innych krajów azjatyckich, zwłaszcza z Indii.

Mariusz M. Janiszewski MIC

Za: www.marianie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda