Home WiadomościZ kraju Pijarzy: Wakacje z Bogiem w Szczuczynie “Z wiarą przez życie”

Pijarzy: Wakacje z Bogiem w Szczuczynie “Z wiarą przez życie”

Redakcja

W pijarskiej parafii w Szczuczynie, w dniach 19 – 26 sierpnia br., odbyły się – najbardziej wyczekiwane przez wszystkie dzieci – Wakacje z Bogiem. Wakacje z Bogiem to czas odpoczynku, nowych znajomości z kolegami i koleżankami, czas gier i zabaw, ale przede wszystkim czas bliższego poznania Boga.

Hasłem tegorocznych wakacji stało się zdanie: Z wiarą przez życie, do realizacji hasła uczestnikom posłużyły Główne prawdy wiary.

Rekolekcje rozpoczęły się w słoneczny poniedziałek, 20 sierpnia, wtedy to ponad pół tysięczna liczba dzieci i młodzieży zaczęła się schodzić, dosłownie – ze wszystkich stron. Tradycyjnie uroczyste rozpoczęcie Wakacji z Bogiem odbyło się w Kościele poprzez wspólną modlitwę i różnego rodzaju śpiewy i tańce.

W każdym dniu wychowawcy wraz z dziećmi rozważali jedną z sześciu znanych nam głównych prawd wiary, a później rozpoczynały się zabawy: sportowe, intelektualne, taneczne itd. Dzień kończył się wspólnymi integracyjnymi tańcami, modlitwą, a także miłymi i smacznymi niespodziankami, które każdego dnia otrzymywały dzieci.

Każdy dzień także miał swoje zadanie – i tak na przykład środa była poświęcona zabawom sportowym, a wtorek – rysowaniu na asfalcie (aż szkoda było później parkować auta :) ). W piątek czekały na dzieci tzw. batuty (trampoliny) i pop corn, a w sobotę każdy mógł się pochwalić swoimi zdolnościami takimi jak: śpiew, tańce, nawet w stylu flash mob.

W każdym bądź razie na pewno będzie co wspominać i za czym tęsknić aż do przyszłego roku.

Wspólnota ze Szczuczyna, która tą relację nadesłała zaprasza do fotogalerii, jak również na specjalny blog założony z tej okazji: http://kanikulyzbogam2012.blogspot.com/

Więcej (zdjęcia) na: www.pijarzy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda