Maryja Wspomożycielka i zmiany w Moskwie – ks. Dariusz Gojko dyrektorem!

24 maja to ważny dzień dla całej Rodziny Salezjańskiej – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych.

Ksiądz Bosko bardzo kochał Maryję i czcił ją właśnie pod tym wezwaniem, ponadto zawierzył Jej wszystkie swoje dzieła. Z tego powodu ten dzień w każdym dziele salezjańskim jest obchodzony jak można najbardziej uroczyście.

W tym roku był to szczególny dzień dla dzieła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Moskwie. Tego dnia najpierw Ksiądz Inspektor w obecności współbraci moskiewskich i Księdza Radcy Wiesława Psionki dokonał zmiany dyrektora domu zakonnego. Pięcioletnią posługę na tym stanowisku zakończył ks. Henryk Boguszewski, natomiast jego obowiązki przejął ks. Dariusz Gojko. Następnie odbyła się uroczysta Msza Święta w katedrze moskiewskiej, której przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Archidiecezji Matki Bożej w Moskwie Paweł Pezzi, w czasie której również dokonana została zmiana – tym razem na stanowisku proboszcza parafii katedralnej. Po 26 latach ks. Józef Zaniewski oddaje posługę proboszcza w ręce ks. Vladimira Kabaka, który od kilku miesięcy był administratorem parafii, a od tego dnia przejmuje wszelkie obowiązki proboszcza. Ksiądz Arcybiskup wyraził wdzięczność ze strony diecezji za ogromny wkład ks. Józefa w rozwój Kościoła katolickiego i dzieła salezjańskiego w Rosji, tak samo wdzięczność wyraził ks. Inspektor Roman Jachimowicz, a także parafianie.

Ksiądz Bosko mawiał: „naprawdę potrzebujemy tego, aby Przenajświętsza Dziewica pomagała nam bronić i zachować chrześcijańską wiarę”. Dlatego życzymy księżom, którzy od dnia uroczystości Maryi Wspomożycielki pełnią swoje funkcje, by Ona zawsze otaczała ich swoją opieką i wspierała ich w codziennych wysiłkach budowania Królestwa Bożego i wzrastania w świętości. A tym księżom, którzy zakończyli swoje posługiwanie na odpowiedzialnych stanowiskach życzymy wytchnienia i zdrowia, by dalej pełni salezjańskiej radości mogli służyć Bogu i ludziom, zwłaszcza ubogiej młodzieży!

kl. Rafał Chabowski SDB

Za: pilasalezjanie.eparafia.pl.