Home WiadomościZe Świata Matugga: pierwsza Msza w nowym kościele

Matugga: pierwsza Msza w nowym kościele

Redakcja

W niedzielę 30 marca we franciszkańskiej misji w Matugga po raz pierwszy odprawiono Mszę św. w nowym kościele parafialnym.

Tym historycznym dla wiernych franciszkańskiej misji uroczystościom przewodniczył abp Cyprian Kizito Lwanga, który po raz pierwszy odprawił mszę świętą w nowym, wciąż budowanym, kościele.

Przy tej okazji gościliśmy również bp. Václava Malého, biskupa pomocniczego Pragi oraz przedstawicieli czeskiego Caritasu, którzy przybyli, aby zapoznać się z rzeczywistością prowadzonej przez krakowskich franciszkanów misji.

Niedzielne doniosłe wydarzenie zgromadziło tysiące wiernych. Dla Matuggi to bardzo wyjątkowa chwila, ponieważ wierni czekali na nią od 1975 roku, kiedy dopiero powstawały pierwsze marzenia o nowej parafii i kościele.

Mimo że kościół jest ciągle w budowie, (na razie bez dachu), a funduszy wciąż brakuje, to panuje tu wielka radość, bo Kościół w Ugandzie to Kościół pełen entuzjazmu i nadziei na przyszłość.

o. Wojciech Ulman/red.

Za: www.franciszkanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda