Home WiadomościZe Świata Meksyk, Campeche: Licealiści salwatoriańscy wygrali międzystanowy turniej piłkarski

Meksyk, Campeche: Licealiści salwatoriańscy wygrali międzystanowy turniej piłkarski

Redakcja

„Copa Faro” to prestiżowy turniej organizowany przez szkoły należące do Legionistów Chrystusa. Corocznie finałowa część skupia 24 najlepsze drużyny licealistów z kraju. Salwatoriańskie liceum „Fray Angelico”, po wygranych eliminacjach stanowych, przystąpiło jako jedyna ze szkół stanu Campeche, która nie należy do zespołu szkół prowadzonego przez Legion Chrystusa, reprezentując zgromadzenie salwatorianów, zaproszone jako gość nadzwyczajny.

Czterodniowy turniej odbywający się w mieście Merida, stał się popisem zorganizowania, dyscypliny w grze oraz umiejętności indywidualnych salwatoriańskich licealistów. Wygrywając finał 4:1 przeciwko licealistom z Płw. Yucatán, zostali mistrzami „Copa Faro”.

Wiele autorytetów ze świata sportu oraz edukacji wysłało do rektoratu Liceum gratulacje oraz zadeklarowało chęć do współpracy. Na apelu szkolnym ks. rektor Sebastian Korczak podziękował i pogratulował zwycięstwa salwatoriańskim wychowankom.

Za: www.sds.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda