Home WiadomościZ kraju Nowa płyta zespołu Greccio już jest!

Nowa płyta zespołu Greccio już jest!

Redakcja

Z radością oznajmiamy, że po dość krótkim czasie – jako że od momentu, gdy wydana została płyta „Ostatni” minął zaledwie rok –  na światło dzienne wychodzi zupełnie nowy album: „OFM FM”.

Jak już wcześniej informowaliśmy, tym razem repertuar jest zróżnicowany. Składa się bowiem zarówno ze starych piosenek franciszkańskich, pochodzących nawet z lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia nagranych w zupełnie nowych i ciekawych aranżacjach, jak i z kilku zupełnie nowych kompozycji, dla powstania których inspiracją były teksty Biedaczyny z Asyżu. Album ten zatem ma charakter przede wszystkim franciszkański, ponieważ łączy ze sobą piosenki dobrze znane i śpiewane we wspólnotach gromadzących się przy klasztorach braci mniejszych z całkiem nowymi propozycjami, które, mamy nadzieję, spotkają się z Waszym uznaniem. Tytuł płyty nawiązuje do radiostacji, która gra zarówno stare, jak i nowe utwory, tworząc w ten sposób wyjątkowy klimat, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie.

Już niebawem na naszej stronie ukaże się również kilka utworów w wersjach instrumentalnych wraz z tekstami.

Poniżej umieszczamy jeden z utworów z nowej płyty zatytułowany „Błogosławieństwo dla brata Leona”, który jeszcze nie został udostępniony w Internecie.

Równocześnie informujemy, że nasze seminarium wydało także niedawno płytę z nagraniami chorału gregoriańskiego, pod tytułem „Salve Sancte Pater”. Utwory te są efektem pracy podczas wykładów z ks. prof. dr hab. Piotrem Nawrotem SVD. Jest to druga płyta chorałowa nagrana do tej pory przez ks. profesora i braci. Repertuar obejmuje tradycyjny chorał gregoriański i franciszkański. Polecamy ją również bardzo serdecznie!

Nowe płyty można już zamawiać kierując prośbę na adres mailowy: [email protected] lub korzystając z Facebooka: www.facebook.com/greccio.ofm.

Płyty będzie można również nabyć przy okazji naszych koncertów.

Z najbliższych wydarzeń:

  • 22 i 23 marca gramy w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Zielonej Górze;
  • 4 maja, podczas odpustu Znalezienia Krzyża Świętego w Pakości;
  • 7 i 8 czerwca w naszej franciszkańskiej parafii w Jarocinie;
  • 14 i 15 czerwca w Barczewie, podczas festynu i odpustu św. Antoniego Padewskiego.

Planowany jest również specjalny koncert promujący nową płytę. Szczegóły dotyczące daty i miejsca podamy w późniejszym czasie.

Teofil Bartkowiak OFM

Za: www.franciszkanie.net.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda