Home WiadomościZe Świata Michalici: Niezwykła wizyta – bł. Jan Paweł II znów na Ottavii!

Michalici: Niezwykła wizyta – bł. Jan Paweł II znów na Ottavii!

Redakcja

24 października 1993 do parafii św. Ottawiusza i Towarzyszy Męczenników w Rzymie zawitał niezwykły gość. Był nim Ojciec Święty Jan Paweł II, który jako Biskup Rzymu odwiedzał parafie Wiecznego Miasta. Świadkowie tego wydarzenia do dziś opowiadają o tej wizycie, jako o niezwykłym wydarzeniu. Pozostała po nim niezwykła pamiątka, która po beatyfikacji polskiego papieża stała się relikwią, ornat, w którym błogosławiony odprawił w naszej parafii Mszę św.

Po 19 latach Bł. Jan Paweł II odwiedził nas ponownie. Tym razem duchowo, w relikwii swojej krwi. Ampułka z nią jest umieszczona w posrebrzanym relikwiarzu w formie otwartej księgi, na której wygrawerowany jest papieski herb, krzyż od którego rozchodzą się promienie w stronę relikwii i łaciński napis “Nie lękajcie się”.

Ważący ponad 40 kg relikwiarz został przywieziony w godzinach popołudniowych, w sobotę 27 października, z kościoła rektoralnego Matki Bożej Niepokalanie Poczętej w Rzymie. Nie było to sprawą łatwą, gdyż kalendarz peregrynacji relikwii po różnych zakątkach świata, jest już od dawna ściśle zaplanowany i to z kilkunastomiesięcznym wyprzedzeniem. Tym bardziej jesteśmy szczęśliwi, że relikwie, które odwiedziły do tej pory między innymi Meksyk, Wenezuelę, Madryt, w czasie tegorocznych Światowych Dni Młodzieży, przez kilka dni, dzięki życzliwości Postulatora procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II ks. Sławomira Odera, były obecne także w naszej parafii.

Niezwykła wizyta zgromadziła na modlitwie liczne grono parafian. W czasie niedzielnych Mszy św. oddawali oni cześć relikwii, a także przybyli na modlitewne czuwaniu o godz. 17.00. Szczególnie licznie zgromadziły się dzieci, uczęszczające na parafialną katechizację.

W kolejnych dniach aż do środy 31 października, relikwiarz peregrynował do miejsc na terenie parafii, związanych z posługą naszych księży: kliniki “Salus” – filii szpitala Św. Filipa Nereusza, domu pomocy społecznej “Villa Primavera” i domu generalnego zgromadzenia sióstr Maestre Pie Filippini.

Było to wspaniałe przygotowanie do przeżywania Uroczystości Wszystkich Świętych i niezwykłe zaproszenie do świętości, której widocznym znakiem pośród nas, były relikwie błogosławionego, którego życia byliśmy świadkami.

Ks. Rafał Kamiński CSMA

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda