Home WiadomościZe Świata Pijarzy: Na Białorusi – różaniec przez Skype

Pijarzy: Na Białorusi – różaniec przez Skype

Redakcja

31 października br., w diecezji grodzieńskiej na Białorusi odbyła się wspólna modlitwa różańcowa, która dzięki nowoczesnym technologiom – takim jak Skype, zjednoczyła młodzież z czterech parafii: z Grodna, Lidy, Oszmian i ze Szczuczyna. 

Jest to już druga modlitwa różańcowa, która przebiegała w ten  sposób – przez Skype – dając możliwość przygotowania i podzielenia się rozważaniami z rówieśnikami z innych parafii.

Inicjatorem takiego stylu spotkań stał się ks. Antoni Gremza – diecezjalny duszpasterz młodzieży, który uważa, że dziś Internet może i powinien służyć zjednoczeniu wszystkich chrześcijan, na przykład właśnie poprzez wspólnie odmawiany różaniec.

Modlitewnemu spotkaniu towarzyszyły słowa bł. Jana Pawła II: Musicie od siebie wymagać, choćby inni od was nie wymagali. Rozważaniom towarzyszyły chwile ciszy i wspólnie śpiewane pieśni.

Młodzi przedstawiciele naszej parafii rozważali w tym roku czwartą tajemnicą chwalebną „Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny”. W taki sposób nasza diecezja uroczyście zakończyła tegoroczne nabożeństwa październikowe.

Wspólnota ze Szczuczyna

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda