Home WiadomościZe Świata Michalici: Opłatek 2012 w parafii św. Teresy w Toronto

Michalici: Opłatek 2012 w parafii św. Teresy w Toronto

Redakcja

Tegoroczne spotkanie opłatkowe w Parafii św. Teresy w Toronto (Kanada) odbyło się w sobotę, 8 stycznia i zgromadziło blisko 400 osób. Spotkanie rozpoczęło się modlitwą i złożeniem wszystkim zgromadzonym życzeń świątecznych przez ks. proboszcza Jana Burczyka.

Wspólne dzielenie się opłatkiem, składanie sobie nawzajem życzeń, sprawiły że zapanowała niezwykle miła i rodzinna atmosfera. Smaczny obiad i pyszne ciasta, o które zadbali rodzice ministrantów, wprawiły wszystkich w dobry humor. Spotkanie uświetnił koncert kolęd w wykonaniu chóru “Oaza”.

Podczas spotkania została również wystawiona krótka inscenizacja w wykonaniu ministrantów, przedstawiająca kolędników z gwiazdą i turoniem. W dowcipny sposób przypomnieli nam o naszych obyczajach i kolędowaniu jako nieodłącznym elemencie polskiej kultury i tradycji. Wszystkim uczestnikom bardzo podobało się przedstawienie i gorącymi oklaskami dziękowali młodym artystom. Wdzięczność należy się wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do piękna tego spotkania, a którego przygotowanie wymagało dużo nakładu pracy i poświecenia wielu ludzi. Spotkanie opłatkowe miało na celu nie tylko przypomnieć nam nasze piękne polskie zwyczaje, ale przede wszystkim przekazać, że Święta Bożego Narodzenia to nie tylko tradycja, zakupy, porządki, spotkania czy chwilowe przeżycia, ale przede wszystkim jest to ciągła obecność Boga w naszych sercach.

O takim Bożym Narodzeniu pisała Bł. Matka Teresa z Kalkuty, a jej słowa przytoczono podczas tegorocznego spotkania:

BOŻE NARODZENIE

Zawsze, ilekroć się uśmiechasz do swojego brata i wyciągasz do niego rękę,
zawsze wtedy jest Boże Narodzenie.
Zawsze, ilekroć milkniesz, by innych wysłuchać,
Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad, które jak żelazna obręcz uciskają ludzi w ich samotności,
Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei załamanym,
Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze, jak bardzo znikome są Twoje możliwości i jak wielka jest Twoja słabość,
Zawsze, ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych przez Ciebie,
Zawsze wtedy jest Boże Narodzenie!

Za: www.michalici.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda