Home WiadomościZe Świata Michalici – Papua Nowa Gwinea: Wprowadzenie relikwii św. Faustyny

Michalici – Papua Nowa Gwinea: Wprowadzenie relikwii św. Faustyny

Redakcja

Dzień 22 października był szczególnym dniem dla wspólnoty w Rugist (Papua Nowa Gwinea). Do tutejszego, niedawno powstałego sanktuarium Miłosierdzia Bożego, zostały oficjalnie wprowadzonerelikwie pierwszego stopnia św. Siostry Faustyny. Uroczystości przewodniczył bp Dariusz KałużaMSF z diecezji Goroka. W kazaniu ks. Biskup podkreślał potrzebę niesienia miłosierdzia drugiemuczłowiekowi przykładem swego życia, jak to czyniła św. Faustyna Kowalska.

Do tego wydarzenia przygotowaliśmy się przez 3-dniowe rekolekcje, w których wzięli udział pielgrzymi  z wyspy Rabaul (miejscowości pierwszego bł. Pita Torota). W uroczystości wzięło udział ok. 2000 wiernych. Dzień ten był również szczególną okazją, by podziękować Panu Bogu za dar konsekracji sanktuarium, która miała miejsce dokładnie rok temu – 22 października 2015 roku, w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.

W czasie uroczystości bp Dariusz poświęci także statuę Błogosławionego Katechisty z Papui Nowej Gwinei – Pita Torota, którą otrzymaliśmy w darze od pielgrzymów z Rabaul i statuę św. Jana Pawła II, która będzie przeznaczona do powstającego liceum katolickiego w sąsiedniej miejscowości – Muk, a które nosi jego imię.

Bogdan Świerczewski CSMA

Za: www.michalici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda