Home WiadomościZ kraju Peregrynacja relikwii św. Jana Pawła II po placówkach michalickich

Peregrynacja relikwii św. Jana Pawła II po placówkach michalickich

Redakcja

michalici-plW drugiej Księdze Królewskiej przedstawiona jest scena, która dla osób konsekrowanych wiąże się z obłóczynami, czyli przyjęciem zewnętrznego ubioru, będącego znakiem przyjęcia wewnętrznie charyzmatu danej rodziny zakonnej. Prorok Eliasz pozostawia dla swojego następcy Elizeusza płaszcz, który dla otoczenia okazał się znakiem przejęcia charyzmatu wielkiego proroka. Czytamy: „Elizeusz rozdarł swe szaty na dwie części i podniósł płaszcz Eliasza, który spadł z góry od niego. I wziął płaszcz Eliasza, który spadł z góry od niego, uderzył wody, a one rozdzieliły się w obydwie strony. Elizeusz zaś przeszedł środkiem. Uczniowie proroków, którzy byli w Jerychu, ujrzeli go z przeciwka, i oświadczyli: Duch Eliasza spoczął na Elizeuszu. (2 Krl 2, 11-15).

Jesteśmy przekonani, że wielkim prorokiem naszych czasów był św. Jan Paweł II. Jego przepowiadanie i świadectwo życia jest inspiracją dla wszystkich chrześcijan, a przede wszystkim dla osób konsekrowanych, do podejmowania radykalnego przyjęcia wezwań Ewangelii. Tak więc spotkanie modlitewne we wspólnocie osób konsekrowanych przy relikwiach św. Jana Pawła II, powinno być wołaniem o ducha proroczego w podejmowaniu wezwań chrześcijańskiego charyzmatu przepowiadania i świadectwa życia.

Rozpoczęta 16-go października br. peregrynacja relikwii św. Jana Pawła II po placówkach michalickich, winna być czasem osobistego spotkania ze świętym Prorokiem naszych czasów, aby właśnie w tych trudnych czasach podejmować z gorliwością, w ramach działalności apostolskiej Zgromadzenia św. Michała Archanioła, codzienną służbę Bogu i bliźniemu.

Święty Janie Pawle II, który w 1997 roku podczas swej pielgrzymki do Ojczyzny odwiedziłeś Dom Macierzysty Zgromadzenia św. Michała Archanioła – módl się za nami!

Jan Seremak CSMA – kustosz relikwiarza św. Jana Pawła II

Za: www.michalici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda