Home WiadomościZe Świata Michalici: Tego dnia Jánico nie zapomni

Michalici: Tego dnia Jánico nie zapomni

Redakcja

Środa, 25 kwietnia. W parafii Jánico (Republika Dominikana) nic nie wróżyło, że ten dzień pełen deszczu, błota i urwisk na drogach górskich zapisze się na zawsze tak ciepło w naszych sercach.

Pomimo niesprzyjającej aury (normalnie nikt podczas deszczu nie wychodzi z domu) w nowo powstającym Centrum Formacji Integralnej im. Jana Pawła II, odbyło się spotkanie zatytułowane „Bóg ponad wszystko”, podczas którego uczciliśmy dwóch wielkich mężów Bożych: bł. Jana Pawła II z okazji pierwszej rocznicy jego beatyfikacji i bł. Bronisława Markiewicza z racji jubileuszu stulecia jego narodzin dla nieba.

W spotkaniu uczestniczył arcybiskup z Santiago de los Caballeros, Ramon Benito de la Rosa y Carpio, który opowiadał o swoich 20 spotkaniach z Janem Pawłem II: Kiedy ludzie wołali: „Niech żyje Papież!”, Jan Paweł II cichutko powtarzał: „Niech żyje Jezus!” .

Choć ustalona wcześniej data została zmieniona i nie mogli być z nami uczestnicy Konferencji Przełożonych Wiceprowincji i Delegatur, towarzyszył nam Ojciec Generał ks. Kazimierz Radzik, ekonom generalny ks. Jerzy Sosiński oraz współbracia z wyspy. Ojciec Generał wręczyli ks. Arcybiskupowi medal „Benemerenti” w dowód wdzięczności za przychylność i otwartość dla Zgromadzenia oraz ustanowienie michalickiej parafii w Santiago narodowym sanktuarium św. Michała Archanioła na Karaibach. Także ofiarodawcy terenu pod budowę Centrum zostali uhonorowani specjalnymi prezentami.

Od strony artystycznej uroczystość ubogaciły: koncert parafialnej orkiestry dętej (pierwszej w Republice Dominikany), poezja przygotowana przez młodzież i dzieci, misterium teatralne o ks. Bronisławie Markiewiczu zaprezentowane przez liceum ogólnokształcące z Jánico im. Juana Antonio Collado, taniec folklorystyczny oraz utwory muzyczne w wykonaniu chórów parafialnych.

Na zakończenie ks. Arcybiskup, w imieniu wszystkich, złożył Ojcu Generałowi życzenia z okazji 30. rocznicy święceń kapłańskich, wręczył bukiet róż, podał wszystkim do ucałowania relikwie bł. Jana Pawła II i udzielił pasterskiego błogosławieństwa.

Więcej: www.michalici.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda