Home WiadomościZ kraju Oblaci: II Koncert Papieski w Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Oblaci: II Koncert Papieski w Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Redakcja

„Jan Paweł II, Wielki Święty” – wyśpiewali uczestnicy koncertu wraz z artystami na II Koncercie Papieskim w Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Na zakończenie trwającego ponad godzinę muzycznego spotkania uczestnicy ucałowali Relikwie bł. Jana Pawła II.

W dzisiejsze niedzielne popołudnie w naszym świętokrzyskim sanktuarium odbył się II Koncert Papieski zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Kielcach. Tegoroczna edycja koncertu została zorganizowana z okazji pierwszej rocznicy beatyfikacji bł. Jana Pawła II.

Podobnie jak w ubiegłym roku reżyserem i autorem scenariusza był znany muzyk, kompozytor i bard Piotr Kuba Kubowicz z „Piwnicy pod Baranami” z Krakowa.

Publiczność dopisała.  Musieliśmy w kościele dostawić ławki i krzesła, by przybyli na koncert mogli usiąść i przeżyć wielką ucztę duchową przygotowaną przez artystów: Piotra Kubę Kubowicza, Andrzeja Nowaka (Piwnica pod Baranami), Janusza Witko (saksofon), Adama Szepiela (gitara basowa), Chór Męski z Rakowa, Solistów z Chóru „Cantata” z Chęcin, Solistów i Zespół z Domu Pomocy Społecznej z Łagiewnik oraz Solistów z warsztatów terapii zajęciowej w Zgórsku na czele z Solistą Krzysztofem. Obecni byli także autorzy i poeci niektórych tekstów śpiewanych dziś podczas koncertu z Domu Pomocy Społecznej w Harbutowicach. Podczas trwania koncertu na wielu twarzach zauważyć można było skupienia, zamyślenie. Pomocą ku temu była treść i forma wykonywanych utworów, które zaprezentowali poszczególni artyści.

Na zakończenie Koncertu głos zabrał Pan Piotr Kuba Kubowicz, dziękując Starostwu Powiatowemu w Kielcach za obdarzenie zaufaniem i za zaproszenie do przygotowania dzisiejszego widowiska.

Natomiast superior naszej świętokrzyskiej wspólnoty Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej o. Zygfryd Wiecha OMI dzisiejszy koncert dla uczczenia Papieża Polaka określił, jako: koncert-modlitwę, medytację-misterium. Święty Krzyż to miejsce, do którego trzeba wracać, by usłyszeć świadectwo, które niesie Czcigodna Relikwia, by doświadczyć potęgi i historii ukrytych w tych murach. Tutaj słyszymy głos Boga w liturgii, a podczas koncertu wszyscy razem wyśpiewaliśmy Jan Paweł II Wielki Święty. Te słowa nieśmy w naszych sercach w codzienności. Radujmy się bł. Janem Pawłem II. Niechaj będzie dla nas szczególnym towarzyszem i orędownikiem w naszym życiu.

Także Starosta Kielecki Pan Zdzisław Wrzałka podziękował wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie dzisiejszego koncertu oraz powiedział, że bł. Jan Paweł II był i jest przewodnikiem duchowym. Osobą o wielkim autorytecie. Wskazuje nam drogę. Dziękuję wszystkim, którzy tak licznie przybyli na Święty Krzyż, do tego szczególnego miejsca nasze świętokrzyskiej ziemi. Dziękuję niezwykłym artystom –  niepełnosprawnym, których tak bardzo otaczał swoją troską bł. Jan Paweł II.

Na zakończenie koncertu z wielkim wzruszeniem, radością i entuzjazmem zaśpiewaliśmy jeszcze raz: Jan Paweł II Wielki Święty. Uczestnicy koncertu mogli przez ucałowanie uczcić Relikwie Bł. Jana Pawła II.

Za: www.swietykrzyz.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda