Home WiadomościZe Świata Michalici: Wizytacja kanoniczna w delegaturze niemiecko-austriackiej

Michalici: Wizytacja kanoniczna w delegaturze niemiecko-austriackiej

Redakcja

W Roku Jubileuszowym 100. rocznicy śmierci bł. B. Markiewicza, przełożony generalny michalitów ks. Kazimierz Radzik wraz z ekonomem ks. Jerzym Sosińskim przeprowadzili w dniach 4-21 lutego br. wizytację kanoniczną w delegaturze niemiecko-austriackiej.

Spotkania ze współbraćmi pracującymi w Niemczech rozpoczęły się 5 lutego wspólnymi nieszporami i nabożeństwem w domu zakonnym w Buschhoven k/Bonn. Wizytatorzy rozmawiali ze wszystkimi michalitami, którzy pracują w tej placówce. Razem z ks. Stanisławem Friede złożyli braterską wizytę u sióstr michalitek w Düsseldorf.

Z Buschhoven udali się do Wiednia i Wolfpassing w Austrii, gdzie pracuje 3 naszych współbraci. 12 lutego świętowano tam 65. urodziny ks. rektora Kazimierza Tomaszewskiego i 78. urodziny ks. Henryka Kaisera, najstarszego pełniącego obowiązki proboszcza w Zgromadzeniu.

Z Austrii wizytatorzy udali się do ośrodka duszpasterskiego w Eitorf, gdzie pracuje 4 naszych kapłanów. Następnie, w dniach 15-16 lutego br. Ojciec Generał i przełożony delegatury ks. Antoni Trojak pojechali do Paryża na spotkanie z ks. Aleksandrem Gołdą CSMA, a także z wikariuszem generalnym diecezji wersalskiej. W Paryżu skorzystali z gościnności sióstr michalitek. W kaplicy Sióstr, 16 lutego, odprawili Mszę św. o kanonizację bł. Bronisława Markiewicza, o beatyfikację sł. Bożej Matki Anny Kaworek oraz o dary Ducha Świętego na czas przygotowania do Kapituły Generalnej.

Po powrocie z Francji rozpoczęły się spotkania ze współbraćmi pracującymi w domu zakonnym w Kolonii. Dom zakonny w Kolonii jest siedzibą Przełożonego Delegatury. Tutaj, 18 lutego, zebrali się wszyscy współbracia pracujący w Niemczech na spotkanie podsumowujące wizytację kanoniczną w Niemczech i w Austrii. Po uroczystej Mszy św. o kanonizację ks. Markiewicza, po braterskim spotkaniu, liturgicznym nabożeństwie z ucałowaniem relikwii Ojca Założyciela i obiedzie, kapłani wrócili do swoich wspólnot parafialnych.

20 lutego goście z Polski odwiedzili jeszcze siostry michalitki pracujące w Wyższym Seminarium Duchownym w Kolonii. Następnego dnia – wrócili do Ojczyzny.

W imieniu wszystkich kapłanów pracujących w delegaturze niemiecko-austriackiej składam Ojcu Generałowi i ks. Ekonomowi Generalnemu podziękowanie za dar braterskiej obecności w naszej michalickiej wspólnocie. Zapewniamy o gorliwym realizowaniu powołania zakonnego i kapłańskiego.

Ks. Antoni Trojak, przełożony delegatury

Za: www.michalici.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda