Home WiadomościZ kraju Redemptoryści: Regionalne Dni Skupienia

Redemptoryści: Regionalne Dni Skupienia

Redakcja

W sześciu domach Prowincji Warszawskiej w dniach 14-16 lutego odbyły Regionalne Dni Skupienia, zorganizowane dla współbraci mieszkających na terenie Polski.  O. Piotr Chyła przeprowadził dzień skupienia w Szczecinku, Tuchowie i Toruniu, o. Marek Urban w Krakowie, natomiast o. Paweł Drobot w Warszawie i Bardzie Śląskim.

Temat skupienia  brzmiał „Wspólnota zakonna miejscem wzrastania w wierze, komunii i misji”.

Celem regionalnych dni skupienia było wspólne spotkanie się na modlitwie i refleksji współbraci z kilku sąsiednich wspólnot. W czasie skupienia uczestnicy wysłuchali konferencji na temat roli wiary w budowaniu więzi wspólnotowych oraz pełnieniu naszej misji. Centralnym wydarzeniem była wspólna celebracja Eucharystii. Po obiedzie było także spotkanie, w czasie którego prowadzący przekazali uczestnikom informacje z ostatniej sesji XV Kapituły Prowincjalnej. Była to także okazja, aby współbracia podzielili się bieżącymi wydarzeniami z życia swoich wspólnot. W dniu skupienia w Bardzie Śląskim uczestniczyli także najmłodsi współbracia – postulanci, zaś w Tuchowie – nowicjusze i klerycy.

Regionalne dni skupienia stały się także czasem przygotowania duchowego do Wielkiego Postu, w czasie którego wielu współbraci jest zaangażowanych w głoszenie rekolekcji. Tak jak przed posłaniem swoich uczniów Jezus najpierw zbierał ich w odosobnionym miejscu na wspólnej modlitwie, tak również redemptoryści zgromadzili się wokół Jezusa na modlitwie, aby móc podjąć dzieło głoszenia obfitego Odkupienia.

o. Paweł Drobot CSsR

Za: www.redemptor.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda