Home WiadomościZ kraju Kapucyni: Przełożeni w Tenczynie

Kapucyni: Przełożeni w Tenczynie

Redakcja

W ośrodku rekolekcyjnym kapucynów w Tenczynie odbywało się od 13 do 16 lutego 2012 roku spotkanie przełożonych wspólnot lokalnych. Ma ono przede wszystkim charakter formacyjny, dlatego zawsze zaczyna się od dnia skupienia. Tym razem poprowadził go br. Stanisław Glista OFMConv – gwardian wspólnoty franciszkanów konwentualnych w Krakowie.

Opierając się na biblijnych obrazach Abrahama oraz uczniów zdążających do Emaus, podjął on fundamentalny w życiu zakonników temat wiary.

– Spotkanie to ma wielorakie cele – mówi br. Jacek Waligóra, Minister Prowincjalny krakowskich kapucynów. – Służy formacji braci gwardianów, którzy na co dzień są w pewnym sensie stróżami wspólnot braterskich. Ważna jest też wymiana doświadczeń, przekazanie bieżących informacji oraz braterski dialog, którego tematy dotykają wszystkich dziedzin codziennego życia braci: przede wszystkim modlitwy i życia duchowego, ale też duszpasterstwa, ewangelizacji, działań charytatywnych, spraw remontowych i budowlanych czy w końcu ekonomicznych”.

Spotkaniom przełożonych przewodniczy minister prowincjalny wraz z zarządem prowincji. Dla uczestników spotkania jest to zawsze czas modlitwy, dialogu oraz umacniania więzi braterskich.

Biuro Prasowe Kapucynów – Prowincja Krakowska
Fot. br. Tadeusz Bargiel OFMCap

Za: www.kapucyni.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda