Home WiadomościZe Świata Michalici: Zakończenie Roku Jubileuszowego w Castel Sant’Elia

Michalici: Zakończenie Roku Jubileuszowego w Castel Sant’Elia

Redakcja

W niedzielę, 10 lutego o godz. 18.00 w Bazylice św. Józefa w Castel Sant’Elia (Włochy) odbyło się uroczyste zamknięcie Roku Jubileuszowego, który został zainaugurowany w całym Zgromadzeniu 29 stycznia 2012, w setną rocznicę śmierci Ojca Założyciela, błogosławionego Bronisława Markiewicza. Mszy świętej przewodniczył bp Enrico dal Covolo, rektor Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego, a razem z nim Eucharystię celebrowało wielu michalitów z Castel Sant’Elia, Nepi i Rzymu.

Na początku liturgii ks. Piotr Burek, rektor i przełożony naszej wspólnoty, zabrał głos kierując ciepłe pozdrowienia i szczere podziękowania dla ks. Biskupa za przyjęcie zaproszenia i przewodniczenie liturgii w tak ważny i znaczący dzień dla Zgromadzenia św. Michała Archanioła, do naszej wspólnoty zakonnej i wszystkich obecnych. Ks. Rektor zaznaczył również, że w Roku Jubileuszowym wiele było już chwil i celebracji uroczystych we wszystkich domach zakonnych, parafiach i miejscach, gdzie pracują nasi współbracia, dlatego również w naszym Sanktuarium, dziś pragniemy w sposób szczególny podziękować Panu Bogu i wyśpiewać hymn wdzięczności za Jego miłość i dobro, jakiego my, duchowi synowie błogosławionego Bronisława, doświadczyliśmy w Roku Jubileuszowym.

Na uroczystości były też obecne władze cywilne i wojskowe, na czele z burmistrzem miasta Rodolfo Mazzolini.

Bardzo głębokie i wzniosłe były słowa homilii ks. Biskupa, podkreślając wezwanie bł. Jana Pawła II skierowane do chrześcijan na trzecie tysiąclecie: „Duc in altum”. Te słowa Jan Paweł II pozostawił nam jako testament, dlatego wszyscy mamy dążyć do świętości, która nie jest tylko dla kilku szczęśliwców, ale jest ona celem każdego życia chrześcijańskiego. Świętość jest dla każdego. Ona jest naszym powołaniem i jednoczy nas wszystkich. Następnie ks. Biskup przypomniał, że obchody jubileuszowe są ważne, ponieważ pomagają nam w osobistym nawróceniu. Zaprosił wszystkich wiernych do rewizji życia, zadając sobie pytanie: czy rozpoznaję w moim życiu dar powołania i wszystkie łaski jakie otrzymuję od Pana? Jak ja w konkretny sposób odpowiadam na Jego miłość? Czy akceptuję Boży plan? Czy potrafię rozpoznać Boga w sposób, w jaki On mi się objawia? Na te pytania mogę odpowiedzieć w różny sposób: jak św. Piotr i Apostołowie, jak błogosławiony Bronisław, jak Maryja, lub jak bogaty młodzieniec, który odszedł zasmucony.

Po końcowym błogosławieństwie bp Enrico Dal Covolo zaprosił wszystkich do uczczenia relikwii bł. Ks. Bronisława Markiewicza, modląc się o jego rychłą kanonizację.

Stanisław Żurad CSMA

Za: www.michalici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda