Home WiadomościZe Świata Międzynarodowe Sympozjum Wydawnictw Redemptorystowskich

Międzynarodowe Sympozjum Wydawnictw Redemptorystowskich

Redakcja

redemptor.plUczestnicy Międzynarodowego Sympozjum Wydawnictw Redemptorystowskich obradowali w Hawkstone Hall w Anglii od 8 do 12 kwietnia 2015 r. O. Ronald McAnish CSsR, Przełożony Prowincji Londyńskiej przywitał wszystkich w imieniu Redemptorist Publications i Majellan Publications. W swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na konieczność wspólnej pracy, planowania i stałego rozwoju w pracy wydawniczej.

O. Michael Brehl CSsR, Przełożony Generalny Zgromadzenia, oficjalnie otworzył sympozjum – mówił o apostolacie pióra i jego korzeniach w naszej historii, wyliczając różne przykłady z życia św. Alfonsa Liguori i innych Współbraci. Podkreślił także konieczność współpracy dla rozwoju i szukania jej możliwości w Zgromadzeniu. Odnosząc się do tradycji alfonsjańskiej, podniósł także kwestię: „Czego oczekiwałby dziś i w przysłości św. Alfons Liguori od naszych wydawnictw w odniesieniu do ludzi, którym mamy służyć”?

Sesje popołudniowe były poświęcone w większości prezentacji różnych wydawnictw należących do Zgromadzenia, po których następowała analiza SWOT. Pani Sylvia Perrins poprowadziła warsztaty, które zawierały także przedstawienie podsumowania planów strategicznych przedłożonych uprzednio przez wydawnictwa. Spotkania kończyły się wieczorem refleksją nad Konstytucjami i Statutami naszego Zgromadzenia prowadzonymi przez o. Generała.

cssr.com

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda