Home WiadomościZe Świata Argentyna: otwarto nowy salezjański uniwersytet

Argentyna: otwarto nowy salezjański uniwersytet

Redakcja

RVArgentyński Uniwersytet Salezjański (UNISAL) w Bahía Blanca to nowa placówka edukacyjna na mapie Argentyny. 31 marca rozpoczęła oficjalnie działanie. „To jest marzenie, które ogromnym wysiłkiem udało nam się zrealizować. Budynki zapełniły się młodymi ludźmi, to oni są teraz najważniejsi” – mówi pełen optymizmu wicerektor nowej placówki, ks. Vicente Tirabasso SDB.

Powstała w Argentynie uczelnia jest w pełni prywatna, nie otrzymała i nie będzie korzystać z żadnych dotacji państwowych. Zostało już skompletowane ciało profesorskie tak, by w pierwszym semestrze działalności mogło rozpocząć naukę 50 studentów. „Oferujemy najwyższą jakość nauczania; zapewniamy klimat towarzyszenia młodym i wspierania ich uzdolnień w duchu rodzinnym, typowym dla św. Jana Bosko” – podkreśla ks. Tirabasso.

W pierwszym okresie istnienia nowy argentyński uniwersytet proponuje studia z zakresu psychologii, prawa, komunikacji i pedagogiki. Z czasem planuje się poszerzenie oferty o te wszystkie kierunki, na które będzie największe lokalne zapotrzebowanie, a także które będą wiązać się z salezjańską misją posługi wśród ludzi młodych. Studenci w szczególnie trudnej sytuacji będą mogli ubiegać się o przyznanie im specjalnych stypendiów.

lg/ rv

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda