Home WiadomościZe Świata Międzynarodowy Dzień Modlitw o Pokój w Republice Środkowoafrykańskiej

Międzynarodowy Dzień Modlitw o Pokój w Republice Środkowoafrykańskiej

Redakcja

Kościół pamięta dziś szczególnie o cierpiących z powodu konfliktu w Republice Środkowoafrykańskiej. Z inicjatywy włoskich karmelitów bosych, którzy prowadzą tam misje, 21 lipca został ogłoszony Międzynarodowym Dniem Modlitw o Pokój w tym kraju. W wielu kościołach, szczególnie we Włoszech i na kontynencie afrykańskim, są odprawiane Msze w tej intencji.

„Chcemy w tym dniu prosić Boga o pokój w Republice Środkowoafrykańskiej, gdzie Kościół katolicki cierpi z powodu profanacji świątyń, rozbojów i grabieży w parafiach, misjach, szkołach i punktach medycznych” – mówi o. Davide Sollami OCD z misji karmelitów bosych w Arenzano we Włoszech. „Od początku konfliktu przybywa Kościołowi wiernych. Przychodzą się modlić. Módlmy się więc razem, by wyprosić u Pana Jego pokój” – dodaje zakonnik.

Do włączenia się w modlitwę tego dnia zachęca także Pomoc Kościołowi w Potrzebie. „Jeśli politycy pozostają głusi na nasze apele, my, chrześcijanie wierzymy, że nasze rozpaczliwe błagania usłyszy Maryja Dziewica i Jej Syn. Wierzymy w moc naszej modlitwy i zachęcamy wszystkich, by się do nas przyłączyli” – mówi Cristine du Coudray, szefowa afrykańskiej sekcji tej organizacji.

ac/ rv, acn 

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda