Home WiadomościZe Świata Międzynarodowy kongres w Awili

Międzynarodowy kongres w Awili

Redakcja

W dniach od 4 do 10 września 2017 r. miał miejsce Pierwszy Międzynarodowy Kongres poświęcony osobie św. Jana od Krzyża, a dokładnie zgłębieniu jego dzieła zatytułowanego Droga na Górę Karmel.

Siedmiodniowe wydarzenie odbyło się w Międzynarodowym Centrum św. Teresy i św. Jan od Krzyża w Awili (Uniwersytet Mistyki). Uczestnicy dotarli z różnych części świata, aby razem z prelegentami wspólnie przyjrzeć przekazowi zawartemu w Drodze na Górę Karmel. Dzięki emisji internetowej wszystkie wystąpienia były transmitowane „online”.

Poszczególne konferencje przybliżały Świętego i jego pisma od strony biograficznej, historycznej,  kulturalnej, egzystencjalnej, filozoficznej, biblijnej, teologicznej, duchowej oraz struktury powstania.

W czwartkowe popołudnie, w klimacie skupienia, uczestnicy udali się na miejsce urodzenie św. Jan od Krzyża – Fontiveros oraz do miejscowości pierwszego klasztoru karmelitów bosych – Duruelo, którego Święty był inicjatorem.

Kongresowi towarzyszył Trzeci Międzynarodowy Festiwal Muzyki Mistycznej. Co wieczór artyści z całego świata prezentowali „świat Boga” przekazem muzycznym. Pośród nich pojawił się karmelitański zespół TERESA 500. Młodzi artyści pochodzący z południa Polski, zaprezentowali poezje Świętych Karmelu w bardzo ciekawych aranżach.

W przyszłym roku kongres poświęcony będzie kolejnemu dziełu św. Jana: Noc ciemna.

Za: www.karmel.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda