Home WiadomościZe Świata Misjonarki Niepokalanej – Ojca Kolbe wybrały przełożoną generalną

Misjonarki Niepokalanej – Ojca Kolbe wybrały przełożoną generalną

Redakcja

W sobotę 19 maja 2012 r. w obecności o. Attilio Carpina, wikariusza apostolskiego ds. życia konsekrowanego, reprezentującego arcybiskupa Bolonii kard. Carlo Caffarra, Misjonarki Niepokalanej – Ojca Kolbe zgromadzone na kapitule generalnej zwyczajnej odbywającej się w domu generalnym Instytutu w Borgonuovo (BO) wybrały swoją nową przełożoną generalną: została nią Giovanna Venturi. Wybrano też nowy zarząd generalny do którego weszły: Raffaella Aguzzoni, Elisabetta Corradini, Anna Brizzi i Anna Matera.

W kapitule, która rozpoczęła się 13 maja a zakończy 27 maja, uczestniczy 36 misjonarek pochodzących z różnych wspólnot Instytutu, który obecny jest w Argentynie, USA, Boliwii, Brazylii, Luksemburgu i Polsce. Spotkanie kapitule jest momentem szczególnym i ważnym dla życia instytutu, rodziny osób konsekrowanych, chwilą łaski i odnowienia wylania Ducha Świętego. On to, po linii twórczej i dynamicznej wierności charyzmatowi maryjno-misyjnemu, który otrzymaliśmy w darze, stawia nas w postawie uważnego i głębokiego wsłuchiwania się w nasz czas, dla znalezienia konkretnej odpowiedzi na wyzwania, które nam stawia.

W drugiej części kapituły, poświęconej przede wszystkim programowaniu przyszłości, do Misjonarek dołączą Wolontariusze Niepokalanej – Ojca Kolbe; którzy również reprezentują różne kraje, w których obecny jest Instytut.

Temat kapituły: „Ze światem w sercu, z sercem w świecie”, doskonale syntetyzuje drogę przebytą przez Instytut w ostatnich latach, wskazując także przyszłe horyzonty. To pasja na rzecz Boga, na rzecz człowieka, na rzecz historii, na rzecz naszych niespokojnych czasów, a jednocześnie jest to poszukiwanie sensu i szczęścia. Siła miłości, która stawia nas w centrum wydarzeń i angażuje nas jako kobiety, matki, siostry w stosunku do tych, których spotkamy na naszej drodze życia i misji.

Kapituła w swoich fazach weryfikacji i planowania, rozeznawania i wyborów, refleksji nad przeszłością i przyszłością, stawia nas ponownie na drodze i odnawia nasze powołanie i misję naszego Instytutu życia konsekrowanego. Posłanie, które niegdyś powierzył nam Kościół i dla którego, poprzez swoich członków, czujemy się posłani, aby ukierunkowywać serca ludzkie na Chrystusa, poprzez świadectwo życia i posługę ewangelizacji… bez rozróżniania miejsc, ziem i kultur; aby być w świecie i w historii „obecnością Maryi”, odbiciem dobroci, miłosierdzia, łaskawości Boga.

Angela Savastano
www.kolbemission.org

Za: www.francescani.net

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda