Home WiadomościZ kraju Nowy gwardian w Niepokalanowie

Nowy gwardian w Niepokalanowie

Redakcja

Nowym gwardianem Niepokalanowa został o. Mirosław Bartos OFMConv. Taką decyzję podjęła obradująca w Niepokalanowie k/ Warszawy Kapituła Zwyczajna Warszawskiej Prowincji Matki Bożej Niepokalanej Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych. 

Niepokalanów jest największym klasztorem franciszkańskim w Polsce. Przebywa tu obecnie 133 braci.

Nowy gwardian zaznacza , że objęcie tej funkcji to wielka odpowiedzialność w szerzeniu kultu Niepokalanej i Serca Jezusowego oraz możliwść docierania z Dobrą Nowiną do każdego człowieka.

POSŁUCHAJ

Jaki cel stawia sobie nowy gwardian tego wielkiego klasztoru w Niepokalanowie?

POSŁUCHAJ


o. Mirosław Bartos OFMConv jest doktorem psychologii. Przez ostatnie cztery lata sprawował funkcję prowincjała warszawskich franciszkanów. Urodził się w 1961 r. w Jakubowicach w woj. świętokrzyskim. Do zakonu franciszkanów wstąpił w roku 1980. W 1987 r. przyjął święcenia kapłańskie. W Lublinie na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbył studia specjalistyczne z psychologii, które ukończył doktoratem. W tym czasie był także przełożonym klasztoru w Lublinie. Od 1997 do 2000 r., był wicerektorem Wyższego Seminarium Duchownego Franciszkanów w Łodzi-Łagiewnikach. Od 2000 – 2009 piastował funkcję adiunkta w Instytucie Studiów nad Rodziną na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W latach 2008 – 2012 był prowincjałem franciszkanów.

Foto i tekst Agnieszka Goleniak
Radio Niepokalanów

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda