Home WiadomościZ kraju Skarga Fundacji Lux Veritatis oddalona

Skarga Fundacji Lux Veritatis oddalona

Redakcja

Wojewódzki Sąd Administracyjny oddalił skargę Fundacji Lux Veritatis na decyzję KRRiT ws. nieprzyznania TV Trwam miejsca na platformie cyfrowej. Wyrok wydano niejednogłośnie. Jest nieprawomocny. O. Jan Król CSsR zapowiedział kasację do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

O. dr Tadeusz Rydzyk, Dyrektor Radia Maryja, który był obecny w sądzie powiedział, że jest to odebranie szansy na ewangelizację i komunikację między Polakami. „Żal mi, że to tracimy” – stwierdził Dyrektor Radia Maryja. Podziękował dyrektor finansowej fundacji Lidii Kochanowicz i adwokatowi za rzetelne przedstawienie problemu. Powiedział też, że zanim są udał się na naradę usłyszał opinię, że nie ma żadnej teorii spiskowej i że nie chodzi tylko o TV Trwam, ale o wszystkich którym odmówiono miejsca na multipleksie. ” Jednak to jest sprawa TV Trwam i milionów ludzi” – powiedział o. dr Tadeusz Rydzyk. Przypomniał, że miejsca na multipleksie otrzymała opcja liberalno-lewicowa. Zwrócił uwagę na to, że Polska się zmienia. Młodzi ludzie wyjeżdżają za granicę i pomnażają bogactwo innych państw. Likwidowana jest nasza kultura, lekcje historii, niszczona edukacja. „To jest wyrywanie pamięci” – powiedział Dyrektor Radia Maryja. Zachęcał do dalszego zaangażowania na rzecz walki o prawo TV Trwam do miejsca na multipleksie. Do działań na rzecz dobra. SŁUCHAJ

Fundacja Lux Veritatis złoży kasację od wyroku do Naczelnego Sądu Administracyjnego – zapowiedział o. Jan Król członek fundacji.Wyjaśnił, że jeden z sędziów miał zdanie odmienne, a to rodzi przypuszczenie, że przy innym składzie wyrok mógłby być zupełnie odmienny. Jeden z sędziów miał zdanie odmienne.

Decyzją sądu zdumiona jest konstytucjonalista prof. Krystyna Pawłowicz. Stwierdziła, że KRRIT swoim działaniem naruszyła wszelkie możliwe procedury.

Ta decyzja utwierdza w przekonaniu, że nie jesteśmy w kraju wolnym – powiedziała z kolei prof. Krystyna Czuba, medioznawca, wykładowca UKSW i WSKSiM.

Rozprawa rozpoczęła się przed południem. Sąd wysłuchał wystąpień stron. Wcześniej jednak sędzia referował cały proces koncesyjny od momentu ubiegania się przez Fundację o miejsce na multipleksie do decyzji o jej odmowie. Sala była szczelnie wypełniona publicznością. Na korytarzu Rodzina Radia Maryja odmawiała różaniec. Ci którzy się nie zmieścili stali przed budynkiem w modlitewnym skupieniu. W ręce trzymali biało-czerwone flagi.

Przypomnijmy KRRiTV nie przyznała Fundacji Lux Veritatis – nadawcy katolickiej stacji koncesji na bezpłatne nadawanie programu drogą naziemna cyfrową. Powodem według Krajowej Rady miały być rzekomo problemy finansowe fundacji. Dementowała to wielokrotnie dyrektor finansowy fundacji Lux Veritatis Lidia Kochanowicz.

Protest społeczeństwa przeciwko nieprzyznaniu TV Trwam miejsca na mux 1 cały czas nabiera na sile. Do tej pory w siedzibie Radia Maryja podliczono 2 miliony 203 tys. 264 kopii podpisów pod protestami do KRRiT. Jutro marsze w obronie TV Trwam odbędą się w Byczynie, Gdyni i Grudziądzu.

Więcej na: www.radiomaryja.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda