Home WiadomościZe Świata Redemptoryści: Hiob – nowa książka o. Gabriela Witaszka

Redemptoryści: Hiob – nowa książka o. Gabriela Witaszka

Redakcja

Materiał zebrany w tej książce jest refleksją nad relacją pomiędzy cierpieniem, wiarą i rozumem w księdze Hioba. Hiob uczy nas, aby w przypadku trudności nie poddawać się i wierzyć, że Bóg nigdy nie opuści człowieka, który Mu ufa.

Aby lepiej zrozumieć zaproponowany temat, zostały pominięte zbyt trudne sformułowania i specjalistyczne dyskusje, z wyjątkiem nielicznych przypadków, ważnych dla lepszego zrozumienia zagadnienia. Książka ta, dostępna dla każdego, jest owocem dogłębnej analizy i uważnego studium, jest poszukiwaniem i próbą dotarcia do istoty myśli Hioba jak również do serca każdego człowieka. Jest ona otwartym komentarzem, egzegezą, bardziej niż aktualną, która zaprasza czytelnika do osobistego wsłuchania się w głos Hioba. Książka jest skierowana do szerokiego grona czytelników, wierzących i nie wierzących, ponieważ Hiob stawia pytania o sens życia, które nikogo nie mogą zawieść.

Informacja o autorze:

GABRIEL WITASZEK – Redemptorysta Prowincji Warszawskiej. Profesor zwyczajny biblijnej teologii moralnej na Akademii Alfonsjańskiej w Rzymie oraz Redaktor naczelny pisma naukowego Studia Moralia. Autor licznych książek, artykułów i recenzji w różnych językach. Mieszka w Rzymie.

Rok: 2012
Seria: Saggi per il nostro tempo 23
Stron: 195
Wydawnictwo: Lateran University Press / Editiones Academiae Alfonsianae
Città del Vaticano

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda