Home WiadomościZe Świata Misjonarz wybudował centrum sportowe w Tanzanii

Misjonarz wybudował centrum sportowe w Tanzanii

Redakcja

Profesjonalna sala gimnastyczna, kort tenisowy, boisko do piłki nożnej oraz do siatkówki, a wkrótce również siłownia – kompleks sportowy powstał przy szkole misyjnej w Buhemba na zachodzie Tanzanii. Placówkę prowadzi o. Maciej Braun CR.

Prace nad Wenanty Gym Center zajęły niecały rok. Budowa zaczęła się 2 listopada 2020 – To potężny projekt, cieszę się, że się nam udało. To dzięki słudze Bożemu, Wenantemu. Modliłem się o dobrych ludzi za jego przyczyną i otrzymaliśmy – śmieje się misjonarz, wspominając dobroczyńców, którzy wsparli dzieło.

O. Maciej przyznaje, ze kompleks sportowy i sala gimnastyczna jaka powstała w Buhembie to pierwsza tej jakości hala sportowa w Tanzanii. – A będzie jeszcze siłownia. Mamy naszą drużynę piłkarską, siedzibę klubu a docelowo, na piętrze, powstanie jeszcze radio parafialne – dodaje.

W szkole w Buhembie uczy się ok. 300 dzieci i młodzieży. Wieś liczy niecały tysiąc mieszkańców. Do parafii, wraz z okolicą, należy ok.  2000 osób.

– Jak zaczynaliśmy budowę, dla ludzi na początku to był szok. O co tu chodzi? A teraz jak widzą jak chłopaki grają w piłkę, to się cieszą. No i uwaga – ten budynek to pierwsze piętrowe zabudowanie w naszej wsi – dodaje o. Maciej. (Zobacz film o szkole: TUTAJ)

Na początku misjonarz wybudował szkołę. Potem pojawiła się myśl, aby dzieci miały normalne lekcje WF-u, stąd kolejny był projekt sali gimnastycznej. – I tak przy okazji zrobiło się centrum sportowe  dla młodzieży. Jest ogólnodostępne, dla wszystkich chętnych. (Zobacz film centrum sportowym: TUTAJ)

Aktualnie o. Maciej poszukuje nauczyciela WF-u, który na misji nie tylko poprowadziłby zajęcia w nowo powstałym centrum sportowym, ale i przeszkolił lokalnych mieszkańców, aby mogli sami organizować zajęcia sportowe dla młodzieży.

– Więc jeśli, ktoś by chciał popracować na misji, zapraszam do kontaktu  No i módlcie się za nas – zachęca misjonarz.

Tym czasem obecnie do Buhemby przyjeżdża grupa dziesięciu wolontariuszy z Polski. Będą prowadzić półkolonie dla dzieci.

Strony o. Maćka:
https://www.facebook.com/MojaMalaWielkaMisja/
https://www.facebook.com/Maciej.Braun.CR

Za: www.gosc.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda