Home WiadomościZe Świata Misjonarze: Inauguracja sali „La Providence” w Maffle (Belgia)

Misjonarze: Inauguracja sali „La Providence” w Maffle (Belgia)

Redakcja

Polscy misjonarze, pracujący w Europie Zachodniej (Belgia i Luksemburg), mieli w ostatnich dniach wiele powodów do radości. W dniach 18 i 19 października dokonało się zwieńczenie jednego z ważniejszych etapów w historii Stowarzyszenia św. Wincentego a Paulo Ath Pays Vert w Maffle, pozostającego pod duchową opieką polskich konfratrów. Z okazji dziesiątej rocznicy powstania Stowarzyszenia i dwusetnej rocznicy narodzin błogosławionego Fryderyka Ozanama, biskup ordynariusz diecezji Tournai, Guy Harpigny, dokonał poświęcenia nowego obiektu „La Providence”, a także pięciu nowych witraży (dwóch w pobliskim kościele i pozostałych trzech w nowej sali). Na uroczystości obecni byli wizytator polskiej prowincji, ks. Kryspin Banko i sekretarz prowincji, ks. Adam Borowski, jak również wielu konfratrów domu św. Wincentego a Paulo Walonia, oraz dwóch konfratrów francuskiej prowincji z Paryża.

Liturgia eucharystyczna poprzedziła to wydarzenie, a na mszy św., w której licznie uczestniczyli parafianie oraz członkowie Stowarzyszenia, odnotować można było również obecność miejscowego burmistrza, lokalnych władz i wielu duchownych diecezjalnych, oraz dziennikarzy.

Polscy konfratrzy sprawują posługę duszpasterską w duchu św. Wincentego a Paulo w wielu placówkach w Belgii i w Luksemburgu. Jednym z aspektów tej posługi jest właśnie Sala „La Providence”. Będzie ona służyć do godnego ugoszczenia i do udzielania pomocy wielu potrzebującym, których w Europie Zachodniej nie brakuje, wbrew ogólnie panującej opinii o bogactwie tutejszego społeczeństwa.

Ks. superior Andrzej Łuczak stoi u podstaw Stowarzyszenia. To on je założył, a w swojej dziesięcioletniej historii Stowarzyszenie to wzięło pod swe skrzydła 980 potrzebujących rodzin, rozdając corocznie około 50 ton żywności. Aktualnie wspiera ono duchowo i materialnie od 120 do 150 rodzin w zależności od pory roku i bieżących potrzeb. Siłą Stowarzyszenia i wielką pomocą dla ks. Andrzeja jest ofiarna obecność około 60 wolontariuszy.

Więcej na: www.misjonarze.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda