Home WiadomościZe Świata Misjonarze Kombonianie: Nowe Seminarium Duchowne w Tanzanii

Misjonarze Kombonianie: Nowe Seminarium Duchowne w Tanzanii

Redakcja

W Tanzanii, w diecezji Kahama powstało kolejne ̶ szóste już ̶ Wyższe Seminarium Duchowne, zadedykowane Świętej Rodzinie z Nazaretu. W istniejących wcześniej zabrakło miejsc, czego przyczyną jest trwający od kilku lat boom powołaniowy. Niekiedy, aby dostać się do seminarium chętni musieli czekać na miejsce kilka lat, dlatego też budowa nowego ośrodka była tak potrzebna.

Tanzania to jednak jedno z najbiedniejszych państw świata, więc aby przyspieszyć budowę episkopat zbierał fundusze i apelował o pomoc materialną zagranicę. Ostatecznie, na pierwszy rok formacji trafiło ponad stu kleryków z całej Tanzanii, a ośrodek pomieści nawet pięciuset seminarzystów.

Zwiększona ilość powołań wynika z faktu powstawania nowych diecezji i parafii. Wierni mają teraz łatwiejszy i częstszy kontakt z kapłanami, którzy pracują na mniejszym obszarze. Również większa ilość rodzimych biskupów i księży daje przykład młodzieży, że na powołanie może odpowiedzieć każdy z nich, niezależnie od pochodzenia. Do seminariów zgłaszają się głównie młodzi ludzie po maturze lub ̶ ze względu na rozwój duszpasterstw akademickich ̶ już studiujący.

Piętnastu milionom katolików zamieszkujących Tanzanię, aktualnie posługuje ponad dwa tysiące pochodzących stamtąd księży i misjonarzy z zagranicy.

Tekst: Klara Brymas

Za: www.kombonianie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda