Home WiadomościZe Świata Misjonarze Świętej Rodziny: Polak prowincjałem wśród Malgaszy

Misjonarze Świętej Rodziny: Polak prowincjałem wśród Malgaszy

Redakcja

W dniu 23.08.2012 roku ks. Henryk Sawarski – kapłan ze Zgromadzenia Misjonarzy Św. Rodziny został wybrany Prowincjałem Prowincji Malgaskiej Zgromadzenia. To trzeci kapłan – Polak, wybrany na Przełożonego Prowincjalnego poza prowincją Polską.

Ks. Sawarski urodził się 7.07.1950 roku w Machowie. Do Zgromadzenia Misjonarzy Św. Rodziny wstąpił w 1972 roku. Wyświęcony na kapłana w roku 1975, po krótkim okresie pracy duszpasterskiej jako jeden z pierwszych Polaków – Misjonarzy Św. Rodziny, w roku 1977 wyjechał do pracy na Madagaskarze. Przez wiele lat pracował tam na różnych placówkach wypełniając rozmaite funkcje. Przez ostatnie lata był kapelanem szpitala Befelatanana w stolicy kraju Antananarivo. W swej dotychczasowej pracy duszpasterskiej dał się poznać jako aktywny krzewiciel kultu Bożego Miłosierdzia.

Życzymy Mu światła Ducha Świętego i opieki Św. Rodziny w pełnieniu tej zaszczytnej, ale także trudnej i odpowiedzialnej funkcji.

MSF

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda