Home WiadomościZe Świata Montero: kamień węgielny nowej świątyni

Montero: kamień węgielny nowej świątyni

Redakcja

7 grudnia we franciszkańskiej parafii Las Mercedes w Montero w Boliwii wmurowano kamień węgielny pod budowę nowego kościoła parafialnego.

Przy takiej okazji wraz z kamieniem węgielnym często zamurowuje się dołączone informacje o dacie budowy i jej fundatorach, a także przedmioty wskazujące na czas, w którym budowla powstawała. Nie inaczej było w przypadku kamienia węgielnego w parafii w Montero.

Zawartość kamiennego kufra, w którym znajduje się kamień datowana jest na rok 2010, a więc czas rozpoczęcia prac budowlanych.

Wewnątrz umieszczono akta budowy z wyszczególnionymi etapami prac, monety i banknoty, które są aktualnie w obiegu, listę imion i nazwisk rodzin i instytucji wszystkich ofiarodawców od roku 2009, listę osób tworzących komitet „Pro Templo” (zajmujący się zbieraniem funduszy na budowę świątyni, obrazki ostatnich papieży, aktualne banknoty, fotografie wspólnoty klasztornej od 2010, fotografie grup parafialnych oraz wydarzeń.

W kamiennej skrzynce znalazły się także informacje o składzie rady parafialnej w latach 2010 – 2013 i DVD z fotografiami budowy kościoła sprzed 2010 roku.

Kamień węgielny został zapieczętowany i usytuowany pod tabernakulum przy ścianie ołtarza.

tł. jm/ak

Za: www.franciszkanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda