Home WiadomościZe Świata Najbardziej popularne wypowiedzi Ks. Bosko w twojej komórce

Najbardziej popularne wypowiedzi Ks. Bosko w twojej komórce

Redakcja

W perspektywie obchodów Dwustulecia urodzin Ks. Bosko salezjanie i studenci z Inspektorii Sewilli zrealizowali aplikację dla smartfona, która zawiera 1000 najbardziej popularnych maksym i wypowiedzi Ks. Bosko.

Ks. Bosko był człowiekiem, który wyprzedził swoją epokę. Wielu mówiło o nim jak o znanym księdzu, który był obecny na podwórkach, w więzieniach, każdym placu i ulicy Turynu, aby realizować konstruktywną pracę wychowawczą w służbie najbardziej potrzebującej młodzieży. I z tego powodu obecność Ks. Bosko dzisiaj, w komórkach młodzieży, jawi się jako naturalny rozwój drogi, która została zapoczątkowana przed laty.

Jest to dzisiaj możliwe dzięki pierwszej aplikacji dla urządzeń androidowych, którą można pobrać darmowo ze strony www.donbosco2015.es i z Google Play, a która pozwala odczytać 1000 wybranych wypowiedzi Ks. Bosko, w języku hiszpańskim, podzielonych na kategorie.

Aplikacja został opracowana przez studentów I roku bakalaureatu technologicznego z Salezjańskiego Instytutu “Św. Franciszka Salezego” z miasta Córdoba, pod kierunkiem programisty informatycznego Sergio Martíneza. Studenci dokonali wyboru wypowiedzi w ramach zadania z lekcji religii.

Bardzo cenna okazała się tutaj praca, jaką wykonał przed wielu laty salezjanin z Meksyku, ks. Rafael Sánchez Vargas, zmarły w 1986 r., a która była związana z pismami Ks. Bosko; zrealizował ją powodowany wielkim umiłowaniem poezji, listów i dzieła św. Jana Bosko.

W tej nowej aplikacji użytkownicy będę mieć do dyspozycji przeglądarkę, która wyszuka zdania zawierające poszukiwane słowo: system, który pozwoli każdemu członkowi Rodziny Salezjańskiej, wychowawcy, sympatykowi świata salezjańskiego i człowiekowi młodemu wykorzystać ten materiał w każdej chwili, kiedy zajdzie taka potrzeba.

W ciągu niewielu godzin aplikacja została pobrana w ilości, która przerosła wszelkie oczekiwania – obecnie statystyki podają, że ściągnęło ją od 500 do 1000 użytkowników – co potwierdza to, co zawiera jedna z maksym, obecnych w tej aplikacji: “Propagujcie nabożeństwo do Maryi Wspomożycielki, a zobaczycie, co to są cuda”.

Wkrótce jest przewidziana nowa wersja aplikacji, która, poza tym, spotkała się z 24 pozytywnymi recenzjami użytkowników, otrzymując najwyższą liczbę głosów.

Za: www.infoans.org.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda