Home WiadomościZe Świata Nazaretanki: Spotkanie formacyjne w Grodnie

Nazaretanki: Spotkanie formacyjne w Grodnie

Redakcja

W dniach 14 – 17 maja odbyło się spotkanie pogłębienia duchowego dla profesek wieczystych ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu (Nazaretanki) należących do Prowincji Błogosławionych Męczennic z Nowogródka. W spotkaniu wzięło udział 26 sióstr pracujących na Białorusi. Obecna była także Przełożona Prowincjalna s. Nereusza Podzielińska.

Tematy spotkania nawiązywały do przeżywanej w Zgromadzeniu duchowej odnowy, w tym roku połączonej z pogłębieniem nazaretańskiego charyzmatu i duchowości: Najświętsza Rodzina, miłość jako główna cnota w Nazarecie , Fiat voluntas Tua – dewizą zgromadzenia, Królestwo Bożej Miłości. Spotkanie przeprowadzili s. Halina Dołęga, radna generalna z Rzymu i o. Jan Wróblewski svd z Warszawy.

Prowincja Błogosławionych Męczennic z Nowogródka jest białoruską prowincją Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu. Została utworzona w 2008 r. Obecnie liczy ona: 38 sióstr w ślubach wieczystych, 8 sióstr w ślubach czasowych, 1 nowicjuszka i 3 postulantki. Pierwszą przełożoną Prowincjalną jest od 2008 r. s. Nereusza Podzielińska.

s. Halina Dołęga, nazaretanka.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda